Gebeliğinizi Fizyolojinizdeki işaretlerden Anlayın

Çocuk sahibi olmak arzusundaki pek çok bayanın adet tarihinde bir gün bile gecikme gözlemlense zihninde can bulan öncelikli soru işareti “hamilelik belirtileri nedir?” gibilerinden olacaktır, sonunda adet kanaması ortaya çıkarsa bu belirsizlikler hanımları üzer, ayrıca zaman zaman tekrar ediyorsa yorgunluğa sebebiyet verebilir.
Hekimler veya hemşireler en net sonucu verebilmek için başka lokasyonlarda idrar ile hamilelik testi uygulaması yapılacaksa ay başı zamanının üstünden asgari beş gün geçmesini ifade ediyorlar, lakin net sonuç kan testinde alınıyor tabi ki.

Pek çok süreç kadınlar için özeldir muhakkak ancak hamilelik süreci kadınların tümü bakımından ayan beyan en önemli dönemdir. Hamileler bebeklerini içinde taşır hamilelik süreci tamamında. İşte bu zamanlarda pek çok zahmet ve fedakarlık örneği gösterirler. Baş ağrıları, halsizlik ve benzeri bir sürü sıkıntı ile karşılaşabilirler lakin bu problemlerin tamamına yakını gebe kadınların neredeyse tamamında rastlanan basit hamilelik belirtilerine dahildir. Kadınların hamilelik belirtileri nelerdir? ifadelerini cevaplarken ifade edeceğimiz hamilelik belirtileri bu kategoride değerlendirilebilir.

Hamilelik döneminin oldukça önemli habercisi adet halinin gecikmesi olsa da bazı emareler adet halinin geç olmasında önce bile gebeliğe delalet edebilir. Unutulmaması gereken hamilelik belirtilerinin kadından kadına hatta hamilelikten hamileliğe ayrılık gösterdiğidir.

Hamilelik belirtileri deyimiyle öncelikli olarak hatırımıza gelen.
Ancak meydana gelen bu gecikme daima kesin bir şekilde yüzde yüz gebe olduğunun bir işareti her zaman olmayabilir.

Detaylandırmak gerekirse; psikolojik manada zayıf, bitkin ya da mayışmışsan, fazlaca düşük kiloluysan, yoğun bir işte görev yapıyorsan veya mevsimler arası değişikliklerden etkileniyorsan adet gecikmen hamile olduğun hakkında net bilgi vermez.

Hamile kadınların pek çoğu genel olarak gebe kaldığını fizyolojisindeki bazı değişikliklerden hissedebilir. bunlardan bazıları; mide yanmaları, devamlı halsiz hissetmek, zamansız sinirlenme, ağlama krizleri veya anlamsız yere mutluluk ve bunun gibi zamansız mental farklılıklar, göğüslerin şişmesi ve bazı zamanlar dokunamayacak kadar şişip ağrı yapmaları, bedenin belli yerlerinde ödem belirmesi, ellerin bacakların kalınlaşması, rahimde ağrıya benzeyen bir acı hissi, sıklıkla idrara çıkma, bel sancıları, gözlerde büyüme, artan akıntılar, idrar yolları sorunları gibi sayılabilir. Genelde anne adaylarının ifade ettiği durumlar aynı ay başı dönemindeki problemlere oldukça benzerlik gösterebilir. Bundan dolayı gebe kalmak isteyen kadınların adet belirtilerini hamilelikle karıştırmaları fazlaca görülebilen durumdur.