Gebelik Emareleri Hakkında İhtiyaç Duyduğunuz Şeylerin Tamamı

Gebe kalmak isteyen pek çok hanımın adet tarihinde gün dahi öteleme gözlemlense aklında canlanan ilk sual “hamilelik belirtileri nasıldır?” gibilerinden olup, en sonunda adet akıntısı meydana gelirse bunun gibi zamanlar kadını canını sıkabilir, ek olarak her ay tekrarlıyorsa yorgunluğa sebep olabilir.
Hekimler veya hemşireler kesin kararı alabilmek hedefiyle evinizde idrar tahlili aracılığıyla gebelik tahlili uygulaması yapılacaksa adet zamanının üstünden asgari beş gün sonra uygulanmasını tavsiye ediyorlar, ancak net karar kan tahlilinde alınıyor tabi ki.

Hemen hemen dönem bayanlar için özeldir muhakkak ancak hamilelik dönemi kadınların tümü bakımından hiç kuşkusuz en önemli süreçtir. Anneler meleklerini karnında barındırır 9 ay tamamında. Tam da bu dönemde çokça emek ve fedakarlık abidesi olurlar. Mide bulantıları, çatlaklar ve buna benzer pek fazla sıkıntı yaşayabilirler lakin bu sıkıntıların tümü hamile kadınların tümüne yakınında belirlenen basit hamilelik belirtilerine dahildir. Hamilelerin hamilelik belirtileri nelerdir? sorularını yanıtlarken izah edeceğimiz hamilelik belirtileri bu bağlamda değerlendirilmelidir.

Gebeliğin oldukça önemli habercisi regl gecikmesi olsa bile belli başlı erken belirtiler regl ötelenmesinden önce bile hamilelik durumuna delalet edebilir. Hatırdan çıkarılmaması gereken hamilelik belirtilerinin kişiden kişiye daha da ötesinde gebelikten gebeliğe ayrılık gösterdiğidir.

Hamilelik belirtileri deyimiyle ilk önce insanların aklına gelen.
Ama meydana gelen bu gecikme her zaman net olarak yüzde yüz hamile olduğunun bir emaresi olabilir denilemez.

Şöyle açıklayabiliriz; ruhsal manada zayıf, hasta ya da halsizsen, aşırı düşük kiloluysan, çalışma yerinde stres altında çalışıyorsan veya dönemsel faklılıklardan rahatsız oluyorsan ay hali gecikmen hamile olduğun hakkında kesin bilgi veremeyebilir.

Gebe kadınların çoğu genellikle gebe kaldığını vücudundaki bazı değişikliklerden hissedebilir. Bu değişiklikler; baş dönmeleri, devamlı uykulu hissetmek, zamansız sinirlenme, ağlama krizleri veya sebepsiz mutluluk ve bunun gibi yersiz duygusal değişmeler, göğüslerin şişmesi ve bazen acıyacak kadar dolgunlaşıp ağrı yapmaları, vücudun genel olarak yara oluşması, ellerin ayakların şişmesi, kasıklarda sancıya benzeyen bir ağrı, mütemadiyen wc ihtiyacı, sırt ağrıları, gözlerde büyüme, sıklaşan akıntılar, boşaltım problemleri gibi söylenebilir. Genelde anne adaylarının ifade ettiği problemler aynı ay hali zamanındaki problemlere çok yakınlık gösterebilir. Dolayısı ile bebek isteyen kadınların ay hali durumlarını gebelikle ayırt edememeleri fazlaca karşılaşılan bir durumdur.