Gebelik Emareleri Hakkında Öğrenmek İstediğiniz Şeylerin Tümü

Çocuk sahibi olmak isteyen bir bayanın adet tarihinde bir gün bile gecikme görülse aklında can bulan öncelikli sual “hamilelik belirtileri nedir?” benzeri olup, süreç bitiminde adet akıntısı ortaya çıkarsa işte bu dönemler kadınları canını sıkabilir, buna ek olarak dönem dönem tekrarlıyorsa yorgunluğa sebep olabilir.
Doktorlar ve asistanlar kesin kararı verebilmek için başka bir lokasyonda idrar tahlili ile hamilelik tahlili kontrolü yapılacaksa adet vaktinin üzerinden asgari 5 gün sonra yapılmasını öneriyorlar, ama net sonuç kan tahlilinde çıkıyor tabi ki.

Bir çok dönem kadınlar için eşsizdir tabi ki ancak hamilelik dönemi pek çok kadın bakımından hiç kuşkusuz en önemli dönemdir. Anneler yavrularını içinde barındırır hamilelik süreci tamamında. Bu dönemde pek çok emek ve vefa örneği abidesi olurlar. Kabızlık, çatlaklar veya bunun gibi bir sürü sorun yaşayabilirler lakin bu sıkıntıların hepsi anne adaylarının neredeyse tamamında görülen sıradan gebelik belirtilerindendir. Kadınların hamilelik belirtileri nelerdir? ifadelerini cevaplarken izah edeceğimiz gebelik belirtileri bu açıdan değerlendirilebilir.

Gebeliğin en kritik habercisi regl halinin gecikmesi olsa bile belli başlı emareler adet durumunun geç olmasında önce bile hamileliğe işaret edebilir. Akıldan çıkarılmaması gereken hamilelik belirtilerinin insandan insana hatta hamilelikten hamileliğe değişiklik göstereceğidir.

Hamilelik belirtileri denilince evvela hatırımıza gelen durum adet vaktinin gecikmesidir.
Ama yaşanan bu durum her zaman kesin bir şekilde yüzde yüz gebe kaldığının bir emaresi kesin bir şekilde olmayabilir.

Detaylı açıklamak gerekirse; psikolojik manada gergin, bitkin veya vitaminsizsen, gereğinden fazla zayıfsan, stresli bir işte çalışıyorsan veya dönemsel faklılıklardan etkileniyorsan adet gecikmen gebe olduğun hakkında kesin sonuç veremez.

Hamile kadınların çoğu genelde hamile olduğunu vücudundaki belli başlı değişikliklerden hissedebilir. Bu değişiklikler; mide bulantıları, devamlı halsiz hissetmek, nedensiz sinirlenme, ağlama nöbetleri veyahut nedensiz mutluluk hali ve bunun gibi zamansız duygusal değişimler, göğüslerin dolgunlaşması hatta bazı zamanlar acıyacak kadar büyüyüp ağrı yapmaları, bedenin genel olarak yara tutması, ellerin ayakların şişmesi, rahimde sancıya benzeyen bir his, mütemadiyen tuvalet ihtiyacı, bel ağrıları, gözlerde genişleme, çoğalan akıntılar, idrar yolları enfeksiyonu olarak söylenebilir. Genelde anne adaylarının ifade ettiği problemler aynı adet zamanındaki problemlere oldukça yakınlık gösterir. Bundan dolayı hamile kalmak isteyen kadınların ay hali durumlarını hamilelikle karıştırmaları fazlaca rastlanan durumdur.