Gebelik Emareleri İle İlgili Bilmek İstediğiniz Şeylerin Tümü

Bebek sahibi olmak isteyen bir bayanın ay hali zamanında gün bile öteleme gözlemlense aklında can bulan yegane soru işareti “hamilelik belirtileri neler olabilir?” gibi olacaktır, en sonunda adet kanaması görülürse bu zamanlar kadınları üzebilir, buna ek olarak her ay tekerrür ediyorsa yorar.
Hekimler ve hemşireler en makul kararı alabilmek niyetiyle başka bir lokasyonda idrar tahlili yöntemiyle hamilelik testi uygulaması yapılacaksa ay başı zamanının üzerinden en az 120 saat geçmesini öneriyorlar, ancak net sonuç kan tahliliyle elde ediliyor muhakkak.

Bir çok dönem anne adayları bakımından özeldir muhakkak ancak hamilelik süreci kadınların tümü bakımından hiç kuşkusuz çok mühim zaman dilimidir. Anne adayları yavrularını içinde barındırır hamilelik süreci boyunca. İşte bu süreçte oldukça fazla zahmet ve fedakarlık örneği abidesi olurlar. Baş ağrıları, baş dönmeleri veya benzeri pek çok problem ile karşılaşabilirler lakin bunların hepsi anne adaylarının çoğunda belirlenen sıradan hamilelik belirtilerindendir. Hamilelerin hamilelik belirtileri nelerdir? sorularını yanıtlarken bahsedeceğimiz gebelik belirtileri bu bağlamda değerlendirilebilir.

Gebeliğin en önemli habercisi ay başı gecikmesi olsa bile bazı belirtiler adet gecikmesinden önce dahi gebelik durumuna işaret edebilir. Hatırdan çıkarılmaması gerekli olan hamilelik belirtilerinin kişiden kişiye hatta hamilelikten hamileliğe ayrılık gösterdiğidir.

Hamilelik belirtileri deyimiyle evvela aklımıza gelen şey adet gecikmesidir.
Ancak meydana gelen bu vaziyet her zaman net bir şekilde %100 hamile kaldığının bir belirtisi her zaman olmayabilir.

Açıklamak gerekirse; ruhsal bakımdan gergin, hasta ya da halsizsen, gereğinden fazla düşük kiloluysan, İş ortamında baskı altında görevdeysen ya da dönemsel ısı değişimlerinden etkileniyorsan adet gecikmesi hamile kaldığın hakkında net sonuç vermez.

Hamile çok hanım genellikle hamile kaldığını fizyolojisindeki bir çok değişikliklerden anlayabilir. Bu değişiklikler; mide yanmaları, yorgunluk durumları, nedensiz gerginlik, ağlama nöbetleri veyahut sebepsiz sevinç hali ve bunun gibi yersiz mental değişimler, göğüslerin büyümesi hatta bazen acıyacak kadar şişip acı hissettirmeleri, bedenin genel olarak yara tutması, kolların ayakların kalınlaşması, belde sancıya benzer bir acı hissi, mütemadiyen tuvalet ihtiyacı, sırt ağrıları, göz bebeklerinde büyüme, fazlalaşan akıntılar, boşaltım problemleri olarak sayılabilir. Genelde anne adaylarının ifade ettiği problemler aynı ay hali sürecindeki sıkıntılara oldukça yakınlık gösterebilir. Buna bağlı olarak hamile olmak isteyen bayanların ay hali durumlarını hamilelikle birbirine karıştırmaları oldukça rastlanan durumdur.