Gebelik Emareleri İle İlgili İhtiyaç Duyduğunuz Şeylerin Tamamı

Çocuk sahibi olmak isteyen pek çok kadının adet zamanında gün dahi gecikme görülse zihninde can bulan öncelikli sual “hamilelik belirtileri nedir?” benzeri olacaktır, sonunda ay hali akıntısı ortaya çıkarsa böyle zamanlar bayanları üzer, buna ek olarak dönem dönem tekerrür ediyorsa yorar.
Doktorlar ve hemşireler kesin kararı alabilmek için başka mekanlarda idrar aracılığıyla hamilelik testi kontrolü yapılacaksa adet vaktinin üstünden asgari 5 gün sonra yapılmasını ifade ediyorlar, lakin net bir karar kan tahliliyle elde ediliyor elbette.

Her süreç anne adayları bakımından özeldir muhakkak lakin hamilelik dönemi kadınların tümü bakımından hiç kuşkusuz çok önemli dönemlerdendir. Anne adayları bebeklerini karnında barındırır hamilelik süreci tamamında. Tam da bu zamanlarda fazlasıyla zahmet ve vefa örneği sunarlar. Kabızlık, çatlaklar ve buna benzer bir sürü sorun karşılarına çıkabilir ancak bu sıkıntıların tamamına yakını hamile kadınların tümüne yakınında görülen basit hamilelik belirtilerindendir. Bayanların hamilelik belirtileri nelerdir? ifadelerini yanıtlarken izah edeceğimiz hamilelik belirtileri bu açıdan kabul edilebilir.

Gebeliğin en önemli habercisi regl halinin gecikmesi olsa da belli başlı emareler adet ötelenmesinden önce dahi hamile olduğunuza işaret edebilir. Hatırdan çıkarılmaması gereken hamilelik belirtilerinin kişiden kişiye hatta hamilelikten hamileliğe ayrılık göstereceğidir.

Hamilelik belirtileri söylemiyle öncelikli olarak aklımıza gelen.
Lakin yaşanan bu olay daima kesin bir şekilde yüzde yüz gebe kaldığının bir işareti olmayabilir.

Açıklamak gerekirse; ruhsal anlamda gergin, hasta veya mayışmışsan, gereğinden fazla düşük kiloluysan, çalışma ortamında stres altında çalışıyorsan veya dönemsel sıcaklık değişimlerinden rahatsız oluyorsan adet gecikmesi hamile kaldığına dair kesin bir bilgi veremez.

Gebe kadınların pek çoğu genel olarak gebe olduğunu fizyolojisindeki belli başlı değişikliklerden fark edebilir. Bu değişiklikler; baş dönmeleri, sürekli halsiz hissetmek, zamansız gerginlik, ağlama krizleri ya da sebepsiz mutluluk hali gibi yersiz mental değişmeler, göğüslerin şişmesi ve zaman zaman dokunamayacak kadar dolgunlaşıp acı vermeleri, vücudun belirli yerlerinde ödem oluşması, kolların bacakların şişmesi, belde ağrıya benzeyen bir his, mütemadiyen idrara çıkma, bel ağrıları, göz bebeklerinde büyüme, sıklaşan akıntılar, boşaltım problemleri şeklinde sıralanabilir. Genelde anne adaylarının tarif ettiği durumlar aynı ay başı zamanındaki problemlere oldukça yakınlık gösterebilir. Buna istinaden hamile olmak isteyen bayanların adet belirtilerini hamilelikle birbirine karıştırmaları sıkça rastlanan bir durumdur.