Gebelik Hesaplama Aracı ve Gebelik Günü Hesaplama

Hamilelik süreci hiç kuşkusuz bir kadının ömürlerindeki en özel dönemlerden biridir. hamilelik dönemi boyunca sabırla yavrusunu gözler anne, meleğiyle karşılaşacağı zamanın hayalini düşler hep. Gebelik hesaplama programıyla dost olur adeta. Gebelik dönemi kolay geçmez mutlaka her konuda görüldüğü gibi bu hususta da sıkıntı çekmeden rahata varılamıyor.
Gebe kadınların tamamı sıhatli bir çocuk hayata kazandırmak amacıyla gebelikleri döneminde şahsi sağlığına ve bebeğinin sağlığına azami düzeyde dikkat etmelidirler. Bu sebeptendir ki mütemadiyen kadın doğum doktorlarına kontrole giderek miniklerinin sağlığı hakkında bilgi edinirler lakin belli dönemlerde gidilen muayeneler bazı zamanlar tatmin etmeyebilir. Tam bu durumda anne adayları doktor kontrollerine ek olarak bireysel olarak gebelik takibi yapmak isterler.

Gebelik döneminde sıkça aratılan sorulardandır: bebeğim ne zaman doğacak? Hafta hafta gebelik takibi nasıl yapılır? Bunlara benzer ifadelerin neredeyse tümünün cevabı gebelik hesaplama aracı ile bulunabilir.

Gebelik hesaplama uygulaması belirlerken akılda tutulması gereken en mühim konu hesaplama aracının kusursuz çalışıyor olması yanında hafta hafta gebelik takibi yapılabilmesidir. Çünkü hamile kadınlar hafta hafta gebelik takibi yaparak karnındaki bebeğinin hafta hafta ilerlemesini ve neye benzediğini gözlemleyebilir.

Hamilelik süreçleri bütün kadınlar için farklı farklıdır. Bir çok bayan oldukça huzurlu ve sorunsuz bir gebelik süreci seyrederken bazıları ise bu dönemde önemli sorunlar yaşamaktadırlar. kusma, yorgunluk, baş dönmesi bunun gibi sorunlardan bazısıdır.

Buna ek olarak hamileler hamilelikte bulaşıcı hastalıklara göre de ayrıca dikatli olmalıdır. Zira hamilelerdeki belli başlı virüsler bebek üzerinde negatif etki oluştuması sonucunda bebeğın sağlığını etkileyebilir.

Düzenli olarak hamilelik takibi yapmanın diğer önemi de gebelik dönemlinde rastlanabilecek olası negatif durumlardan evvelden bilgi sahibi olmanızdır. Bu vesileyle gebelik sürecinizden haberdar olmanın yanında şimdiye kadar yaşanmış gebelik dönemi tecrübelerinden faydalanabilirsiniz.

Gebelik hesaplama aracının kullanımında özen gösterilmesi gerekli olan diğer bir durum da; gebelik hesaplaması yaptığınız esnada dönem kısmına adet olduğunuz son tarihin ilk gününü girmenizdir. Çünkü hamilelik hesaplama yapılırken sık sık görülen sorun adet tarihinin son günü haricinde farklı bir takvim girilmesidir.

İnternet dünyasında çokça gebelik hesaplama uygulaması mevcuttur ve bu programların bir çoğu sorunsuz çalışmaktadır. Google’a gebelik hesaplama, gebelik haftası hesaplama gibi cümleler aratarak gebelik haftası hesaplayıcılara erişebilirsiniz. Bunun gibi elde edeceğiniz çokça uygulamalar arasından en beğendiğinizi istediğiniz aralıklarla değerlendirebilirsiniz.

Faydalı olması ümidiyle.