Gebelik Hesaplama Aracı ve Hafta Hafta Gebelik

Hamilelik zamanları kuşkusuz bayanların ömürlerindeki en değerli süreçlerden biridir. hamilelik dönemi boyunca sabırla bebeğini gözler anne, bebeğiyle karşılaşacağı zamanın hayalini düşler daima. Gebelik hesaplama aracıyla arkadaş olur adeta. Gebelik süreci kolay ilerlemeyebilir mutlaka pek çok mevzuda olduğu gibi bu hususta da zorluk yaşamadan rahata kavuşulmıyor.
Bütün anne adayları sıhatli bir çocuk hayata kazandırmak için gebelikleri sürecinde kendilerine ve bebeğinin sağlığına azami düzeyde önem vermelidirler. Bu nedenledir ki mütemadiyen hekimlere muayeneye giderek miniklerinin sağlık durumu ile ilgili bilgi alırlar lakin ayda bir yaptırılan muayeneler zaman zaman yetmeyebilir. İşte bu noktada anneler doktor kontrollerine ek olarak kendileri hamilelik takibi yapmaya niyetlenirler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu suallerdendir: doğuma kaç gün kaldı? Hafta hafta gebelik takibi nasıl yapılır? Bunlar gibi ifadelerin hemen hemen hepsinin yanıtı gebelik hesaplama aracı sayesinde bulunabilir.

Gebelik hesaplama programı seçiminde akılda tutulması gereken en mühim husus yazılımın kusursuz çalışıyor olması yanında hamileliğin düzenli olarak takip edilebilmesidir. Çünkü anne adayları hafta hafta hamilelik takibi yaparak rahmindeki miniğinin haftalık büyümesini ve neye benzediğini takip edebilir.

Hamilelik süreçleri bütün kadınlar için farklıdır. Pek çok anne adayı oldukça keyifli ve sorunsuz bir gebelik dönemi geçirirken bir kısmı ise bu dönemde ciddi problemler yaşarlar. kusma, bitkinlik, baş dönmesi bu problemlerden bazısıdır.

Buna ek olarak hamileler hamilelikte bulaşıcı hastalıklara karşı da fazladan tedbirli olmalıdır. Zira annedeki belli başlı hastalıklar bebek üzerinde negatif durumlar oluştuması sonucunda sağlığını etkileyebilir.

Hafta hafta hamilelik takibi yapabilmenin ayrıca bir önemi ise gebelik süresince görülebilecek muhtemel negatif gelişmelerden evvelden bilgi sahibi olmanızdır. Bu sayede hamilelik durumunuzdan haberdar olmanın yanı sıra şimdiye dek yaşanmış hamilelik süreci tecrübelerinden fayda sağlayabilirsiniz.

Gebelik hesaplama aracının kullanımında üzerinde durulması gerekli olan diğer husus da; gebelik hesaplaması yaptığınız esnada tarih kısmına adet olduğunuz son tarihin ilk gününü girmenizdir. Zira hesaplama yaparken sık sık rastlanan sorun adet tarihinin son günü girmesi gerekirken farklı takvim seçilmesidir.

İnternet ortamında çokça gebelik hesaplama yazılımı vardır ayrıca bunların bir çoğu sorunsuz sonuçlar vermektedir. Google’a gebelik hesaplama, gebelik haftası hesaplama vb. kelimeler aratarak araçlara erişim sağlayabilirsiniz. Böylelikle elde edeceğiniz pek çok hesaplayıcıdan çok beğendiğinizi istediğiniz aralıklarla kullanabilirsiniz.

Faydalı olması ümidiyle.