Gebelik Hesaplama Aracı ve Hamile Bayanların Yol Arkadaşı

Gebelik dönemi kuşkusuz kadınların yaşamlarındaki en önemli zamanlardan biridir. hamilelik dönemi boyunca ümitle yavrusunu gözler anne, miniğiyle göz göze geleceği günün hayalini düşler her zaman. Gebelik hesaplama aracıyla arkadaş gibi olur neredeyse. Gebelik dönemi kolay geçmez muhakkak her hususta görüldüğü gibi işte bu hususta da zorluk yaşamadan mutluluğa varılamıyor.
Bütün anne adayları sağlıklı bir evlat hayata kazandırmak gayesiyle gebelikleri sürecinde şahsi sağlığına ve bebeğinin sağlığına çok önem vermelidirler. Bu sebeptendir ki sıklıkla hastanelere muayeneye giderek bebeklerinin sağlık durumu hakkında bilgi alırlar ancak ayda bir gidilen bu muayeneler zaman zaman tatmin edici olmayabilir. İşte bu hususta anne adayları doktor kontrollerine ek olarak kendileri gebelik takibi yapmak isterler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu sorulardandır: bebeğim hangi gün dünyaya gelecek? Hafta hafta gebelik takibi nasıl yapılır? Bunlar gibi suallerin neredeyse tümünün cevabı gebelik hesaplama aracılığıyla bulunur.

Gebelik hesaplama uygulaması seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli husus programın hatasız çalışması ve hafta hafta gebelik takibi yapılabilmesidir. Çünkü anne adayları haftalık gebelik takibi yaparak rahmindeki miniğinin hafta hafta gelişimini ve neye benzediğini takip edebilir.

Hamilelik süreçleri bütün kadınlar için farklı farklıdır. Pek çok anne çok huzurlu ve sorunsuz bir hamilelik dönemi seyrederken bir kısmı ise hamilelik döneminde oldukça önemli problemler yaşayabilirler. kusma, bitkinlik, hipertansiyon bunun gibi sorunlardan sadece bir kaçıdır.

Bunun yanı sıra gebeler hamilelikte bulaşıcı virüslere karşı da ayrıca tedbirli olmalıdır. Çünkü annedeki bazı rahatsızlıklar anne rahmindeki bebek üzerinde istenmeyen etki oluştuması sonucunda sağlığını olumsuz etkileyebilir.

Hafta hafta gebelik takibi yapabilmenin diğer önemi ise gebelik süresince rastlanabilecek olası istenmeyen hallerden evvelden bilgi sahibi olmanızdır. Böylelikle gebelik sürecinizden haberdar olmanın yanında bu güne dek yaşanmış hamilelik süreci tecrübelerinden fayda sağlayabilirsiniz.

Gebelik hesaplama uygulamasının kullanımında üzerinde durulması gerekli olan diğer mevzu ise; gebelik hesaplaması yaptığınız sırada dönem kısmına son adet tarihinizin ilk gününü yazmanızdır. Zira hamilelik hesaplama yapılırken sıkça görülen sorun son adet tarihi girmesi gerekirken farklı bir tarih veya tarihler girilmesidir.

Web deryasında sayısız gebelik hesaplama uygulaması mevcuttur ayrıca bu uygulamaların pek çoğu sorunsuz sonuçlar vermektedir. Google’a gebelik hesaplama, gebelik haftası hesaplama gibi cümleler yazarak gebelik haftası hesaplayıcılara erişebilirsiniz. Bu şekilde ulaşabileceğiniz oldukça fazla uygulamalar arasından çok sevdiğinizi düzenli olarak kullanabilirsiniz.

Gebelerin tamamına mutlu ve kolay gebelikler temenni ederim.