Gebelik Hesaplama Aracı ve Hamilelik Ayı Takibi

Hamilelik süreci kuşkusuz bayanların yaşamlarındaki en önemli zamanlardan biridir. 9 ay zamanı boyunca ümitle bebeğini bekler anne adayı, yavrusuyla rastlaşacağı günün rüyasını görür hep. Gebelik hesaplama araçlarıyla dost gibi olur adeta. Hamilelik dönemi çok da keyifli geçmez muhakkak her mevzuda tecrübe edildiği gibi işte bu konuda da çile çekmeden huzura erişilemiyor.
Bütün anne adayları sağlıklı bir evlat hayata kazandırmak gayesiyle gebelikleri boyunca kendi sağlığına ve bebeklerine azami seviyede dikkat etmelidirler. bundan dolayıdır ki sık sık kadın doğum doktorlarına kontrole giderek yavrularının son durumu hakkında bilgi edinirler ancak belli dönemlerde gidilen muayeneler her zaman tatmin edici olmayabilir. İşte bu durumda anneler doktor kontrollerine ek olarak bireysel olarak gebelik takibi yapmak isterler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu sorulardandır: bebeğim ne zaman dünyaya gelecek? Hafta hafta gebelik takibi nasıl yapılır? Bunlara benzer suallerin hemen hemen tamamının yanıtı gebelik hesaplama aracılığıyla bulunur.

Gebelik hesaplama programı seçerken dikkat edilmesi gereken en mühim husus aracın düzgün çalışıyor olması yanında gebeliğin haftalık olarak takip edilebilmesidir. Çünkü müstakbel anneler hafta hafta hamilelik takibi yaparak karnındaki yavrusunun hafta hafta büyümesini ve neye benzediğini bilebilir.

Gebelik süreçleri bütün kadınlar için farklı farklıdır. Pek çok anne adayı çok keyifli ve problemsiz bir gebelik süreci seyrederken bir kısmı ise bu dönemde önemli problemler yaşayabilirler. Mide sorunları, halsizlik, tansiyon sorunları bunun gibi rahatsızlıklardan sadece bir kaçıdır.

Bunlara ek olarak hamileler hamilelikte bulaşıcı virüslere göre de ek olarak tedbir almalıdır. Çünkü bazı hastalıklar bebek üzerinde negatif durumlar oluşturur ve bebeğın sağlığını olumsuz etkileyebilir.

Hafta hafta hamilelik takibi yapabilmenin ayrıca bir önemi de gebelik sürecinde görülebilecek muhtemel istenmeyen gelişmelerden önceden bilgi sahibi olmanızdır. Bu sayede hamilelik döneminizden haberdar olmanın yanında şimdiye kadar yaşanmış hamilelik süreci tecrübelerinden yarar sağlayabilirsiniz.

Gebelik hesaplama aracının kullanımında özen gösterilmesi gerekli olan bir diğer mevzu da; gebelik hesaplaması yaparken son adet tarihinizin ilk gününü girmenizdir. Zira hamilelik hesaplama yaparken sık sık yapılan sorun adet tarihinin son günü haricinde farklı bir takvim seçilmesidir.

İnternet deryasında fazlaca gebelik hesaplama programı vardır ve bu uygulamaların pek çoğu doğru çalışmaktadır. Google’a gebelik hesaplama, hamilelik haftası hesaplama vb. kelimeler girerek uygulamalara erişebilirsiniz. Bunun gibi bulabileceğiniz çokça hesaplayıcılar arasından çok sevdiğinizi istediğiniz aralıklarla değerlendirebilirsiniz.

Yararlı olması ümidiyle.