Gebelik Hesaplama Aracı ve Hamilelik Hesaplama Yazılımıyla Meleğinizden Haber Alın

Hamilelik süreci hiç kuşkusuz kadınların ömürlerindeki en önemli dönemlerden biridir. hamilelik zamanı boyunca ümitle bebeğini bekler anne, yavrusuyla tanışacağı zamanın hayalini düşler her zaman. Gebelik hesaplama araçlarıyla sırdaş gibi olur adeta. Gebelik dönemi kolay geçmez muhakkak bir çok mevzuda tecrübe edildiği gibi işte bu hususta da sıkıntı çekmeden mutluluğa kavuşulmıyor.
Hamile hanımların hepsi sıhatli bir evlat dünyaya getirebilmek amacıyla gebelikleri boyunca kendilerine ve bebeklerine azami seviyede önem vermelidirler. bundan dolayıdır ki sıklıkla hastanelere kontrole giderek bebeklerinin sağlık durumu ile ilgili bilgi alırlar ancak belli dönemlerde yaptırılan tetkikler zaman zaman tatmin etmeyebilir. Tam bu hususta anneler doktor kontrollerine ek olarak kendileri hamilelik takibi yapmaya niyetlenirler.

Gebelik döneminde her zaman merak edilen sorulardandır: bebeğim ne zaman doğacak? Gebelik haftası nasıl hesaplanır? Bunlar gibi soruların neredeyse tümünün cevabı gebelik hesaplama aracılığıyla bulunur.

Gebelik hesaplama uygulaması belirlerken akılda tutulması gereken en mühim husus programın hatasız çalışması ve hafta hafta gebelik takibi yapılabilmesidir. Çünkü hamile kadınlar haftalık gebelik takibi yaparak karnındaki bebeğinin haftalık gelişimini ve neye benzediğini takip edebilir.

Hamilelik zamanları bütün kadınlar için farklıdır. Pek çok anne çok rahat ve sorunsuz bir hamilelik dönemi seyrederken bir kısmı ise gebelik döneminde oldukça ciddi sıkıntılar yaşarlar. Mide bulantısı, bitkinlik, tansiyon yükselmesi bu problemlerden sadece bir kaçıdır.

Buna ek olarak anne adayı hamilelikte bulaşıcı virüslere karşı da ayrıca dikatli olmalıdır. Zira anne adayındaki belli başlı rahatsızlıklar bebek için negatif etki oluşturarak bebeğın sağlığını etkileyebilir.

Hafta hafta gebelik takibi yapabilmenin bir diğer önemi ise hamilelik süresince rastlanabilecek muhtemel olumsuz hallerden önceden haberdar olmanızdır. Bu sayede gebelik durumunuzdan bilgi sahibi olmanın yanı sıra şimdiye kadar yaşanmış hamilelik süreci tecrübelerinden yarar sağlayabilirsiniz.

Gebelik hesaplama uygulamasının kullanımında üzerinde durulması gerekli olan diğer bir husus ise; gebelik hesaplaması yaparken adet olduğunuz son tarihin ilk gününü girmenizdir. Çünkü hamilelik hesaplama yapılırken sıkça görülen problem adet tarihinin son günü haricinde başka tarih veya tarihler yazılmasıdır.

Web deryasında oldukça fazla gebelik hesaplama programı vardır ayrıca bu yazılımların bir çoğu doğru sonuçlar vermektedir. Arama motorlarına gebelik hesaplama, hamilelik hesaplama 2016 gibi kelimeler aratarak uygulamalara ulaşabilirsiniz. Bunun gibi bulabileceğiniz sayısız sonuçtan en sevdiğinizi dilediğinizce değerlendirebilirsiniz.

Yararlı olması ümidiyle.