Gebelik Hesaplama Aracı ve Hamilelik Hesaplamayla İlgili Bir Kaç Tüyo

Hamilelik süreci kuşkusuz kadınların hayatındaki en değerli süreçlerden biridir. hamilelik süreci boyunca heyecanla yavrusunu gözler anne adayı, miniğiyle tanışacağı günün hasretiyle yanar daima. Gebelik hesaplama aracıyla dost gibi olur adeta. Gebelik süreci rahat ilerlemeyebilir tabi her mevzuda tecrübe edildiği gibi bu mevzuda da çile çekmeden huzura varılamıyor.
Bütün anne adayları sıhatli bir evlat hayata kazandırmak gayesiyle gebelikleri sürecinde kendilerine ve bebeklerine azami düzeyde dikkat etmelidirler. bundan dolayıdır ki sık sık kadın doğum doktorlarına kontrole giderek bebeklerinin sağlık durumu hakkında bilgi edinirler ancak belli dönemlerde yaptırılan muayeneler bazı zamanlar tatmin etmeyebilir. Tam bu durumda anneler hekim kontrollerinin yanında kendileri hamilelik takibi yapmak isterler.

Hamilelik zamanlarında her zaman tekrarlanan sorulardandır: doğuma kaç gün kaldı? Hafta hafta gebelik takibi nasıl yapılır? Bu tür soruların neredeyse tümünün yanıtı gebelik hesaplama aracı sayesinde bulunabilir.

Gebelik hesaplama uygulaması seçerken akılda tutulması gereken en mühim konu aracın kusursuz çalışması yanında gebeliğin haftalık olarak takip edilebilmesidir. Çünkü hamile kadınlar hafta hafta gebelik takibi yaparak içindeki bebeğinin hafta hafta gelişimini ve hangi meyve veya sebze kadar olduğunu gözlemleyebilir.

Gebelik zamanları kadınların tümü için farklıdır. Bir çok anne oldukça keyifli ve sorunsuz bir gebelik süreci seyrederken bir kısmı ise hamilelik döneminde önemli sıkıntılar yaşamaktadırlar. Mide sorunları, halsizlik, baş dönmesi bunun gibi sorunlardan başlıcalarıdır.

Buna ek olarak anne adayı hamilelikte bulaşıcı hastalıklara göre de ek olarak dikatli olmalıdır. Çünkü hamile kadınlardaki belli başlı hastalıklar anne karnındaki bebek üzerinde istenmeyen durumlar oluştuması sonucunda bebeğın sağlığını etkileyebilir.

Hafta hafta gebelik takibi yapabilmenin bir diğer önemi ise gebelik sürecinde yaşanabilecek muhtemel olumsuz gelişmelerden önceden haberdar olmanızdır. Böylelikle hamilelik döneminizden bilgi sahibi olmanın yanı sıra bu zamana kadar yaşanmış gebelik süreci tecrübelerinden yarar sağlayabilirsiniz.

Gebelik hesaplama aracının kullanımında dikkat edilmesi gereken bir diğer mevzu da; gebelik hesaplaması yaptığınız sırada tarih bölümüne son adet tarihinizin ilk gününü girmenizdir. Zira hesaplama yapılırken sık sık yapılan sorun son adet tarihi girmesi gerekirken başka tarih yazılmasıdır.

İnternet deryasında fazlaca gebelik hesaplama yazılımı vardır ayrıca bu uygulamaların pek çoğu sorunsuz çalışmaktadır. Google’a gebelik hesaplama, hamilelik hesaplama 2016 vb. cümleler girerek uygulamalara ulaşabilirsiniz. Bunun gibi elde edeceğiniz çokça hesaplayıcılar arasından çok sevdiğinizi istediğiniz aralıklarla kullanabilirsiniz.

Gebelerin tümüne güvenli ve rahat hamilelikler dilerim.