Gebelik Hesaplama Programı ve Anne Adaylarının Yoldaşı

Gebelik zamanları hiç kuşkusuz kadınların hayatındaki en değerli süreçlerden biridir. gebelik dönemi boyunca sabırla yavrusunu gözler anne adayı, miniğiyle kavuşacağı anın rüyasını görür hep. Gebelik hesaplama araçlarıyla dost gibi olur adeta. Bu dönem çok da keyifli geçmez muhakkak pek çok hususta tecrübe edildiği gibi işte bu hususta da zorluk yaşamadan rahata erişilemiyor.
Hamile anne adaylarının hepsi sıhatli bir evlat dünyaya getirebilmek gayesiyle hamilelikleri boyunca kendilerine ve bebeğinin sağlığına azami ölçülerde özen göstermelidirler. Bu nedenledir ki sık sık hastanelere kontrole giderek yavrularının sağlığı ile ilgili bilgi alırlar lakin zaman zaman gidilen muayeneler zaman zaman tatmin etmeyebilir. İşte bu noktada anne adayları hekim kontrollerinin yanında kendileri hamilelik takibi yapmaya niyetlenirler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu suallerdendir: doğuma kaç gün kaldı? Hafta hafta gebelik takibi nasıl yapılır? Bu tür ifadelerin hemen hemen tamamının cevabı gebelik hesaplama aracıyla bulunur.

Gebelik hesaplama programı belirlerken dikkat edilmesi gereken en mühim konu hesaplama aracının hatasız çalışıyor olması yanında gebeliğin hafta hafta takip edilebilmesidir. Zira hamile kadınlar hafta hafta hamilelik takibi yaparak karnındaki yavrusunun haftalık olarak gelişimini ve hangi meyve veya sebze kadar olduğunu bilebilir.

Hamilelik dönemleri kadınların tümü için değişkenlik gösterir. Pek çok anne adayı çok huzurlu ve sorunsuz bir gebelik süreci geçirirken bir kısmı ise bu dönemde önemli sıkıntılar yaşamaktadırlar. kusma, yorgunluk, hipertansiyon gibi benzer problemlerden başlıcalarıdır.

Bunlara ek olarak hamileler hamilelikte bulaşıcı virüslere göre de ek olarak önlem almalıdır. Zira hamile kadınlardaki bazı rahatsızlıklar bebek için olumsuz durumlar oluşturur ve sağlığını negatif etkileyebilir.

Düzenli olarak gebelik takibi yapmanın ayrıca bir önemi de gebelik dönemlinde görülebilecek muhtemel istenmeyen gelişmelerden önceden bilgi sahibi olmanızdır. Böylelikle hamilelik döneminizden haberdar kalmanın yanı sıra şimdiye kadar tecrübe edilmiş hamilelik dönemi tecrübelerinden faydalanabilirsiniz.

Gebelik hesaplama aracının kullanımında dikkat edilmesi gereken diğer mevzu da; gebelik hesaplaması yaptığınız sırada dönem kısmına adet olduğunuz son tarihin ilk gününü girmenizdir. Zira hesaplama yapıldığı sırada sıkça rastlanan sorun son adet tarihi haricinde farklı bir tarih seçilmesidir.

Web dünyasında sayısız gebelik hesaplama programı vardır ve bu programların bir çoğu sorunsuz çalışmaktadır. Arama motorlarına gebelik hesaplama, gebelik hesaplama 2016 gibi kelimeler girerek gebelik haftası hesaplayıcılara ulaşabilirsiniz. Bunun gibi elde edeceğiniz sayısız uygulamalar arasından çok sevdiğinizi istediğiniz aralıklarla değerlendirebilirsiniz.

Yararlı olması dileğiyle.