Gebelik Hesaplama Programı ve Faydalı Bir Uygulama Önerisi

Gebelik zamanları şüphesiz bir bayanın hayatındaki en özel dönemlerden biridir. 9 ay dönemi boyunca heyecanla yavrusunu gözler anne, bebeğiyle kavuşacağı günün hayalini kurar her zaman. Gebelik hesaplama programlarıyla arkadaş gibi olur neredeyse. Hamilelik zamnları kolay ilerlemeyebilir muhakkak pek çok hususta olduğu gibi işte bu konuda da zorluk yaşamadan mutluluğa kavuşulmıyor.
Bütün anne adayları sıhatli bir çocuk hayata kazandırmak için hamilelikleri boyunca şahsi sağlığına ve bebeğinin sağlığına çok dikkat etmelidirler. bundan dolayıdır ki sık sık kadın doğum doktorlarına muayeneye giderek miniklerinin sağlığı ile ilgili bilgi alırlar ancak belli dönemlerde gidilen tetkikler bazı zamanlarda yeterli gelmeyebilir. Tam bu hususta anneler hekim kontrollerinin yanında kendileri hamilelik takibi yapabilirler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu sorulardandır: bebeğim ne zaman dünyaya gelecek? Hafta hafta gebelik takibi nasıl yapılır? Buna benzer ifadelerin neredeyse tamamının yanıtı gebelik hesaplama aracılığıyla bulunabilir.

Gebelik hesaplama uygulaması seçerken akılda tutulması gereken en önemli konu yazılımın kusursuz çalışıyor olması ve hafta hafta gebelik takibi yapılabilmesidir. Zira anne adayları haftalık gebelik takibi yaparak karnındaki bebeğinin hafta hafta ilerlemesini ve hangi meyve veya sebze kadar olduğunu takip edebilir.

Gebelik zamanları kadınların tümü için farklılık gösterir. Bir çok anne adayı oldukça keyifli ve problemsiz bir hamilelik süreci geçirirken bazıları ise bu dönemde oldukça ciddi sıkıntılar yaşarlar. Mide sorunları, halsizlik, hipertansiyon gibi benzer sorunlardan sadece bir kaçıdır.

Bunun yanı sıra hamileler hamilelikte bulaşıcı virüslere göre de ek olarak tedbirli olmalıdır. Zira bazı virüsler bebek üzerinde olumsuz etki oluşturur ve sağlığını etkileyebilir.

Hafta hafta hamilelik takibi yapabilmenin bir diğer önemi ise gebelik sürecinde rastlanabilecek olası olumsuz durumlardan önceden bilgi sahibi olmanızdır. Böylelikle hamilelik durumunuzdan haberdar kalmanın yanı sıra şimdiye dek yaşanmış gebelik dönemi deneyimlerinden yarar sağlayabilirsiniz.

Gebelik hesaplama uygulamasının kullanımında dikkat edilmesi gerekli olan diğer husus da; gebelik hesaplaması yaptığınız sırada dönem bölümüne adet olduğunuz son tarihin ilk gününü yazmanızdır. Çünkü hamilelik hesaplama yapılırken sıkça yapılan sorun son adet tarihi haricinde farklı tarih veya tarihler yazılmasıdır.

Web deryasında fazlasıyla gebelik hesaplama yazılımı mevcuttur ayrıca bu uygulamaların bir çoğu stabil çalışmaktadır. Arama motorlarına gebelik hesaplama, hamilelik hesaplama 2016 vb. kelimeler girerek gebelik haftası hesaplayıcılara erişim sağlayabilirsiniz. Böylelikle bulabileceğiniz sayısız uygulamadan en beğendiğinizi dilediğinizce değerlendirebilirsiniz.

Yararlı olması ümidiyle.