Gebelik Hesaplama Programı ve Gebeliğinizi Nasıl Takip Ediyorsunuz

Hamilelik zamanları kuşkusuz kadınların hayatındaki en önemli süreçlerden biridir. gebelik süreci boyunca ümitle yavrusunu gözler anne, miniğiyle tanışacağı zamanın hayalini düşler hep. Gebelik hesaplama aracıyla sırdaş gibi olur neredeyse. Bu dönem kolay ilerlemeyebilir mutlaka bir çok konuda tecrübe edildiği gibi bu mevzuda da sıkıntı çekmeden feraha kavuşulmıyor.
Gebe kadınların hepsi sağlıklı bir evlat dünyaya getirebilmek amacıyla gebelikleri boyunca kendi sağlığına ve yavrusunun sağlığına azami ölçülerde dikkat etmelidirler. Bu sebeptendir ki mütemadiyen doktorlara kontrole giderek miniklerinin son durumu hakkında bilgi edinirler lakin ayda bir yaptırılan tetkikler her zaman tatmin edici olmayabilir. Tam bu hususta anne adayları doktor kontrollerine ek olarak kendileri hamilelik takibi yapmaya niyetlenirler.

Gebelik sürecinde sık sık merak edilen sorulardandır: bebeğim ne zaman dünyaya gelecek? Gebelik haftası nasıl hesaplanır? Buna benzer ifadelerin hemen hemen tümünün yanıtı gebelik hesaplama aracıyla bulunur.

Gebelik hesaplama aracı seçerken akılda tutulması gereken en önemli husus aracın kusursuz çalışması ve hafta hafta gebelik takibi yapılabilmesidir. Zira hamile kadınlar hafta hafta hamilelik takibi yaparak içindeki yavrusunun hafta hafta ilerlemesini ve hangi meyve veya sebze kadar olduğunu gözlemleyebilir.

Hamilelik süreçleri bütün kadınlar için farklıdır. Pek çok anne çok rahat ve problemsiz bir hamilelik süreci geçirirken bazıları ise bu dönemde oldukça önemli sorunlar yaşamaktadırlar. Mide sorunları, yorgunluk, tansiyon sorunları gibi benzer rahatsızlıklardan sadece bir kaçıdır.

Yukarıdakilere ek olarak gebeler hamilelikte salgın virüslere göre de fazladan dikatli olmalıdır. Zira anne adayındaki bazı virüsler anne karnındaki bebek için olumsuz etki oluştuması sonucunda bebeğın sağlığını negatif etkileyebilir.

Hafta hafta gebelik takibi yapabilmenin bir diğer önemi de gebelik dönemlinde görülebilecek olası olumsuz hallerden evvelden bilgi sahibi olmanızdır. Bu sayede gebelik sürecinizden bilgi sahibi olmanın yanında şimdiye kadar bilinen gebelik dönemi tecrübelerinden fayda sağlayabilirsiniz.

Gebelik hesaplama uygulamasının kullanımında dikkat edilmesi gerekli olan bir diğer husus ise; gebelik hesaplaması yaparken son adet tarihinizin ilk gününü yazmanızdır. Çünkü hamilelik hesaplama yapılırken sık sık rastlanan problem son adet tarihi haricinde farklı bir tarih veya tarihler yazılmasıdır.

İnternet ortamında fazlasıyla gebelik hesaplama yazılımı mevcuttur ayrıca bu yazılımların bir çoğu sorunsuz sonuçlar verir. Google’a gebelik hesaplama, gebelik haftası hesaplama gibi ifadeler yazarak araçlara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunun gibi erişebileceğiniz oldukça fazla uygulamalar arasından en beğendiğinizi dilediğinizce değerlendirebilirsiniz.

Hepinize güvenli ve kolay gebelikler dilerim.