Gebelik Hesaplama Programı ve Gebelik Ayı Takibi

Gebelik dönemi hiç şüphesiz anne adaylarının ömürlerindeki en önemli zamanlardan biridir. 9 ay süreci boyunca heyecanla yavrusunu bekler anne adayı, yavrusuyla göz göze geleceği zamanın hayalini düşler her zaman. Gebelik hesaplama araçlarıyla sırdaş gibi olur neredeyse. Bu dönem kolay ilerlemeyebilir tabi bir çok konuda tecrübe edildiği gibi işte bu hususta da zorluk yaşamadan feraha varılamıyor.
Hamile hanımların tümü sıhatli bir evlat hayata kazandırmak amacıyla gebelikleri sürecinde şahsi sağlığına ve yavrusunun sağlığına çok önem vermelidirler. Bu nedenledir ki sıklıkla hastanelere kontrole giderek bebeklerinin sağlığı ile ilgili bilgi edinirler ancak zaman zaman yaptırılan bu muayeneler her zaman tatmin etmeyebilir. İşte bu durumda anne adayları hekim kontrollerinin yanında bireysel olarak hamilelik takibi yapmaya niyetlenirler.

Gebelik döneminde her zaman tekrarlanan suallerdendir: bebeğim hangi gün dünyaya gelecek? Hafta hafta gebelik takibi nasıl yapılır? Bunlar gibi soruların neredeyse tamamının cevabı gebelik hesaplama aracıyla bulunur.

Gebelik hesaplama programı belirlerken akılda tutulması gereken en önemli husus aracın kusursuz çalışıyor olması ve buna ek olarak hafta hafta gebelik takibi yapılabilmesidir. Zira hamile kadınlar hafta hafta hamilelik takibi yaparak karnındaki bebeğinin haftalık büyümesini ve hangi meyve veya sebze kadar olduğunu bilebilir.

Hamilelik zamanları her kadın için farklı farklıdır. Bir çok anne adayı oldukça keyifli ve problemsiz bir hamilelik dönemi geçirirken pek çoğu ise hamilelik döneminde oldukça ciddi sıkıntılar yaşamaktadırlar. kusma, yorgunluk, baş dönmesi gibi benzer sorunlardan bazısıdır.

Bunun yanı sıra anne adayı gebelikte bulaşıcı virüslere karşı da fazladan tedbirli olmalıdır. Çünkü anne adayındaki bazı rahatsızlıklar anne rahmindeki bebek üzerinde istenmeyen etki oluşturur ve sağlığını negatif etkileyebilir.

Hafta hafta gebelik takibi yapabilmenin ayrıca bir önemi de gebelik dönemlinde rastlanabilecek olası negatif durumlardan evvelden haberdar olmanızdır. Bu sayede gebelik durumunuzdan haberdar olmanın yanında bu zamana dek yaşanmış hamilelik süreci deneyimlerinden faydalanabilirsiniz.

Gebelik hesaplama aracının kullanımında üzerinde durulması gereken diğer konu da; gebelik hesaplaması yaptığınız esnada dönem bölümüne adet olduğunuz son tarihin ilk gününü girmenizdir. Zira hamilelik hesaplama yaparken en çok yapılan problem son adet tarihi yerine başka takvim girilmesidir.

İnternet ortamında fazlasıyla gebelik hesaplama uygulaması bulunmaktadır ayrıca bunların bir çoğu sorunsuz çalışmaktadır. Arama motorlarına gebelik hesaplama, gebelik hesaplama 2016 vb. kelimeler aratarak uygulamalara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Böylelikle ulaşabileceğiniz oldukça fazla uygulamadan çok beğendiğinizi dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz.

Hepinize güvenli ve kolay hamilelikler dilerim.