Gebelik Hesaplama Programı ve Hafta Hafta Hamilelik

Gebelik dönemi şüphesiz kadınların yaşamlarındaki en özel dönemlerden biridir. hamilelik zamanı boyunca sabırla miniğini gözler anne, meleğiyle göz göze geleceği günün hayalini kurar hep. Gebelik hesaplama aracıyla dost gibi olur adeta. Gebelik süreci kolay geçmez tabi her konuda görüldüğü gibi bu konuda da çile çekmeden huzura varılamıyor.
Bütün anne adayları sıhatli bir çocuk hayata kazandırmak için gebelikleri sürecinde şahsi sağlığına ve bebeklerine azami ölçülerde özen göstermelidirler. bundan dolayıdır ki sık sık hekimlere kontrole giderek bebeklerinin son durumu hakkında bilgi edinirler ancak zaman zaman yaptırılan muayeneler zaman zaman yeterli gelmeyebilir. Tam bu durumda anne adayları hekim kontrollerinin yanında kendileri hamilelik takibi yapmak isterler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu suallerdendir: bebeğim hangi gün doğacak? Hafta hafta gebelik takibi nasıl yapılır? Bunlara benzer suallerin neredeyse tümünün yanıtı gebelik hesaplama aracılığıyla bulunur.

Gebelik hesaplama aracı seçerken akılda tutulması gereken en önemli husus hesaplama aracının doğru çalışması ve hafta hafta gebelik takibi yapılabilmesidir. Zira hamile kadınlar haftalık hamilelik takibi yaparak karnındaki meleğinin haftalık olarak ilerlemesini ve hangi meyve veya sebze kadar olduğunu bilebilir.

Hamilelik süreçleri her kadın için farklıdır. Bir çok bayan oldukça keyifli ve sorunsuz bir gebelik dönemi geçirirken bir kısmı ise bu dönemde oldukça önemli sıkıntılar yaşamaktadırlar. Mide bulantısı, halsizlik, hipertansiyon gibi benzer sorunlardan başlıcalarıdır.

Bunun yanı sıra anne adayı gebelikte salgın hastalıklara karşı da fazladan tedbirli olmalıdır. Zira bazı virüsler anne karnındaki bebek için olumsuz etki oluşturur ve sağlığını olumsuz etkileyebilir.

Hafta hafta gebelik takibi yapmanın ayrıca bir önemi de hamilelik sürecinde görülebilecek olası istenmeyen hallerden önceden haberdar olmanızdır. Bu sayede gebelik durumunuzdan haberdar olmanın yanı sıra bu güne kadar tecrübe edilmiş gebelik süreci bilgilerinden istifade edersiniz.

Gebelik hesaplama uygulamasının kullanımında üzerinde durulması gerekli olan bir diğer konu ise; gebelik hesaplaması yaptığınız esnada dönem kısmına son adet tarihinizin ilk gününü girmenizdir. Zira hesaplama yapıldığı sırada en çok yapılan hata adet tarihinin son günü girmesi gerekirken farklı bir tarih veya tarihler girilmesidir.

Web dünyasında fazlaca gebelik hesaplama yazılımı bulunmaktadır ayrıca bu yazılımların bir çoğu sorunsuz sonuçlar vermektedir. Google’a gebelik hesaplama, gebelik hesaplama 2016 gibi ifadeler yazarak gebelik haftası hesaplayıcılara erişim sağlayabilirsiniz. Bunun gibi bulabileceğiniz pek çok sonuçtan çok sevdiğinizi düzenli olarak kullanabilirsiniz.

Faydalı olması dileğiyle.