Gebelik Hesaplama Programı ve Hamile Bayanların Yol Arkadaşı

Hamilelik dönemi hiç şüphesiz bir kadının ömürlerindeki en özel süreçlerden biridir. 9 ay dönemi boyunca sabırla miniğini bekler anne, yavrusuyla tanışacağı günün rüyasını görür her zaman. Gebelik hesaplama programıyla dost gibi olur neredeyse. Bu dönem kolay ilerlemeyebilir mutlaka bir çok hususta tecrübe edildiği gibi bu hususta da zorluk yaşamadan feraha varılamıyor.
Bütün anne adayları sıhatli bir çocuk hayata kazandırmak gayesiyle gebelikleri döneminde kendi sağlığına ve yavrusunun sağlığına çok dikkat etmelidirler. bundan dolayıdır ki sıklıkla doktorlara muayeneye giderek bebeklerinin son durumu ile ilgili bilgi edinirler ancak ayda bir yaptırılan tetkikler zaman zaman tatmin etmeyebilir. Tam bu noktada anne adayları hekim kontrollerinin yanında bireysel olarak gebelik takibi yapmak isterler.

Gebelik döneminde sık sık tekrarlanan sorulardandır: doğuma ne kadar kaldı? Gebelik haftası nasıl hesaplanır? Bu tür ifadelerin hemen hemen tamamının cevabı gebelik hesaplama aracılığıyla bulunur.

Gebelik hesaplama aracı belirlerken dikkat edilmesi gereken en mühim husus aracın düzgün çalışıyor olması ve gebeliğin düzenli olarak takip edilebilmesidir. Çünkü hamile kadınlar hafta hafta gebelik takibi yaparak rahmindeki meleğinin haftalık olarak büyümesini ve neye benzediğini gözlemleyebilir.

Hamilelik dönemleri kadınların tümü için farklıdır. Pek çok anne adayı çok huzurlu ve problemsiz bir gebelik dönemi seyrederken bir kısmı ise bu dönemde önemli sıkıntılar yaşayabilirler. kusma, yorgunluk, baş dönmesi bunun gibi problemlerden başlıcalarıdır.

Bunun yanı sıra hamileler gebelikte salgın virüslere göre de ek olarak dikatli olmalıdır. Çünkü anne adayındaki bazı hastalıklar anne karnındaki bebek üzerinde istenmeyen durumlar oluştuması sonucunda sağlığını etkileyebilir.

Düzenli bir şekilde hamilelik takibi yapabilmenin ayrıca bir önemi ise gebelik sürecinde yaşanabilecek olası olumsuz hallerden önceden bilgi sahibi olmanızdır. Bu vesileyle hamilelik döneminizden haberdar olmanın yanında bu zamana dek tecrübe edilmiş gebelik süreci deneyimlerinden yarar sağlayabilirsiniz.

Gebelik hesaplama uygulamasının kullanımında özen gösterilmesi gerekli olan diğer husus ise; gebelik hesaplaması yaparken son adet tarihinizin ilk gününü girmenizdir. Çünkü hamilelik hesaplama yapıldığı sırada sık sık rastlanan hata son adet tarihi yerine başka tarih girilmesidir.

Web deryasında sayısız gebelik hesaplama uygulaması mevcuttur ve bu programların bir çoğu sorunsuz çalışmaktadır. Arama motorlarına gebelik hesaplama, gebelik hesaplama 2016 vb. cümleler aratarak gebelik haftası hesaplayıcılara erişebilirsiniz. Bunun gibi elde edeceğiniz sayısız sonuçtan en sevdiğinizi dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz.

Faydalı olması dileğiyle.