Gebelik Hesaplama Programı ve Hamilelik Takibi Ne Şekilde Yapılmalı?

Hamilelik süreci hiç kuşkusuz kadınların ömürlerindeki en önemli dönemlerden biridir. gebelik dönemi boyunca sabırla bebeğini bekler anne, bebeğiyle rastlaşacağı zamanın rüyasını görür her zaman. Gebelik hesaplama aracıyla sırdaş olur neredeyse. Bu zamanlar rahat ilerlemeyebilir mutlaka her hususta görüldüğü gibi bu konuda da zorluk yaşamadan rahata erişilemiyor.
Bütün anne adayları sağlıklı bir çocuk dünyaya getirebilmek amacıyla hamilelikleri sürecinde kendilerine ve yavrusunun sağlığına çok önem vermelidirler. Bu sebeptendir ki sık sık hastanelere muayeneye giderek miniklerinin son durumu hakkında bilgi edinirler lakin ayda bir gidilen bu muayeneler her zaman yetmeyebilir. Tam bu hususta anneler hekim kontrollerinin yanında kendileri gebelik takibi yapabilirler.

Gebelik döneminde sıkça tekrarlanan sorulardandır: bebeğim hangi gün doğacak? Gebelik haftası nasıl hesaplanır? Buna benzer soruların hemen hemen hepsinin cevabı gebelik hesaplama aracıyla bulunabilir.

Gebelik hesaplama aracı seçiminde akılda tutulması gereken en önemli husus hesaplama aracının kusursuz çalışması ve hafta hafta gebelik takibi yapılabilmesidir. Zira müstakbel anneler haftalık gebelik takibi yaparak rahmindeki meleğinin hafta hafta ilerlemesini ve neye benzediğini bilebilir.

Gebelik dönemleri bütün kadınlar için farklı farklıdır. Pek çok bayan oldukça keyifli ve sorunsuz bir gebelik dönemi geçirirken bir kısmı ise hamilelik döneminde oldukça ciddi sıkıntılar yaşayabilirler. kusma, yorgunluk, tansiyon düşmesi bunun gibi sorunlardan başlıcalarıdır.

Bunun yanı sıra gebeler gebelikte salgın hastalıklara karşı da ek olarak tedbirli olmalıdır. Zira bazı virüsler anne rahmindeki bebek üzerinde negatif etki oluştuması sonucunda bebeğın sağlığını etkileyebilir.

Düzenli bir şekilde gebelik takibi yapmanın diğer önemi ise hamilelik süresince rastlanabilecek olası negatif gelişmelerden evvelden haberdar olmanızdır. Böylelikle gebelik sürecinizden haberdar kalmanın yanında şimdiye kadar yaşanmış gebelik dönemi tecrübelerinden istifade edersiniz.

Gebelik hesaplama uygulamasının kullanımında dikkat edilmesi gerekli olan diğer bir durum da; gebelik hesaplaması yaptığınız sırada tarih kısmına adet olduğunuz son tarihin ilk gününü girmenizdir. Zira hesaplama yapılırken sıkça görülen sorun adet tarihinin son günü yerine farklı bir tarih veya tarihler seçilmesidir.

İnternet deryasında oldukça fazla gebelik hesaplama yazılımı vardır ve bunların pek çoğu stabil sonuçlar verir. Arama motorlarına gebelik hesaplama, gebelik hesaplama 2016 gibi kelimeler aratarak araçlara ulaşabilirsiniz. Bu şekilde ulaşabileceğiniz oldukça fazla uygulamalar arasından en beğendiğinizi düzenli olarak değerlendirebilirsiniz.

Hepinize huzurlu ve kolay gebelikler dilerim.