Gebelik Hesaplama Programı ve Kolay Gebelik Takibi

Hamilelik süreci kuşkusuz anne adaylarının yaşamlarındaki en değerli süreçlerden biridir. gebelik dönemi boyunca heyecanla miniğini gözler anne, meleğiyle göz göze geleceği zamanın hayalini düşler hep. Gebelik hesaplama aracıyla dost gibi olur adeta. Bu dönem kolay geçmez muhakkak her hususta tecrübe edildiği gibi işte bu hususta da zorluk yaşamadan feraha erişilemiyor.
Bütün anne adayları sıhatli bir bebek dünyaya getirebilmek amacıyla gebelikleri sürecinde kendi sağlığına ve bebeğinin sağlığına azami seviyede önem vermelidirler. Bu sebeptendir ki sık sık hastanelere kontrole giderek bebeklerinin son durumu ile ilgili bilgi edinirler lakin zaman zaman gidilen bu kontroller her zaman tatmin edici olmayabilir. İşte bu durumda anneler hekim kontrollerinin yanında bireysel olarak hamilelik takibi yapmaya niyetlenirler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu suallerdendir: doğuma kaç gün kaldı? Hafta hafta gebelik takibi nasıl yapılır? Bunlara benzer suallerin hemen hemen tümünün cevabı gebelik hesaplama aracıyla bulunabilir.

Gebelik hesaplama programı belirlerken akılda tutulması gereken en mühim konu aracın düzgün çalışması ve gebeliğin hafta hafta takip edilebilmesidir. Çünkü hamile kadınlar haftalık hamilelik takibi yaparak karnındaki bebeğinin haftalık gelişimini ve neye benzediğini takip edebilir.

Gebelik dönemleri bütün kadınlar için farklı farklıdır. Pek çok anne adayı oldukça keyifli ve problemsiz bir hamilelik süreci geçirirken pek çoğu ise bu dönemde önemli sıkıntılar yaşarlar. Mide bulantısı, yorgunluk, baş dönmesi bunun gibi sorunlardan başlıcalarıdır.

Bunlara ek olarak gebeler hamilelikte salgın hastalıklara göre de ayrıca önlem almalıdır. Çünkü hamilelerdeki bazı rahatsızlıklar bebek üzerinde olumsuz durumlar oluşturur ve sağlığını negatif etkileyebilir.

Hafta hafta hamilelik takibi yapabilmenin ayrıca bir önemi de gebelik dönemlinde rastlanabilecek olası negatif gelişmelerden evvelden haberdar olmanızdır. Bu vesileyle gebelik durumunuzdan bilgi sahibi kalmanın yanında şimdiye kadar yaşanmış gebelik dönemi tecrübelerinden yarar sağlayabilirsiniz.

Gebelik hesaplama uygulamasının kullanımında üzerinde durulması gereken bir diğer mevzu ise; gebelik hesaplaması yaparken son adet tarihinizin ilk gününü girmenizdir. Zira hamilelik hesaplama yaparken sıkça görülen problem adet tarihinin son günü yerine farklı bir tarih veya tarihler seçilmesidir.

İnternet ortamında fazlasıyla gebelik hesaplama yazılımı vardır ayrıca bu uygulamaların bir çoğu sorunsuz çalışmaktadır. Google’a gebelik hesaplama, hamilelik haftası hesaplama gibi kelimeler yazarak araçlara ulaşabilirsiniz. Böylelikle ulaşabileceğiniz sayısız uygulamadan en beğendiğinizi dilediğinizce değerlendirebilirsiniz.

Gebelerin tamamına mutlu ve kolay hamilelikler temenni ederim.