Gebelik Hesaplama Programı ve Yararlı Bir Program Önerisi

Gebelik zamanları hiç şüphesiz bir kadının yaşamlarındaki en özel süreçlerden biridir. 9 ay süreci boyunca heyecanla yavrusunu gözler anne adayı, miniğiyle göz göze geleceği günün hasretiyle yanar daima. Gebelik hesaplama programıyla dost gibi olur neredeyse. Gebelik dönemi çok da keyifli ilerlemeyebilir muhakkak her konuda tecrübe edildiği gibi işte bu hususta da zorluk yaşamadan rahata kavuşulmıyor.
Gebe anne adaylarının tamamı sağlıklı bir çocuk hayata kazandırmak amacıyla gebelikleri sürecinde kendilerine ve bebeklerine azami seviyede özen göstermelidirler. bundan dolayıdır ki mütemadiyen hastanelere muayeneye giderek miniklerinin son durumu hakkında bilgi edinirler ancak ayda bir gidilen tetkikler zaman zaman tatmin edici olmayabilir. İşte bu durumda anneler doktor kontrollerine ek olarak kendileri gebelik takibi yapmak isterler.

Hamilelik zamanlarında sık sık dile getirilen suallerdendir: bebeğim ne zaman dünyaya gelecek? Hafta hafta gebelik takibi nasıl yapılır? Bu tür soruların neredeyse hepsinin yanıtı gebelik hesaplama aracıyla bulunabilir.

Gebelik hesaplama programı seçerken dikkat edilmesi gereken en mühim konu programın hatasız çalışıyor olması ve hafta hafta gebelik takibi yapılabilmesidir. Çünkü hamile kadınlar haftalık hamilelik takibi yaparak içindeki bebeğinin haftalık olarak gelişimini ve hangi meyve veya sebze kadar olduğunu takip edebilir.

Gebelik dönemleri bütün kadınlar için farklılık gösterir. Pek çok anne adayı çok huzurlu ve problemsiz bir hamilelik dönemi seyrederken pek çoğu ise bu dönemde oldukça ciddi problemler yaşayabilirler. kusma, halsizlik, tansiyon sorunları gibi benzer rahatsızlıklardan başlıcalarıdır.

Bunlara ek olarak anne adayı hamilelikte salgın hastalıklara göre de ek olarak tedbir almalıdır. Zira annedeki belli başlı rahatsızlıklar anne rahmindeki bebek için istenmeyen durumlar oluşturarak bebeğın sağlığını negatif etkileyebilir.

Düzenli olarak gebelik takibi yapmanın ayrıca bir önemi de gebelik sürecinde rastlanabilecek olası istenmeyen durumlardan evvelden haberdar olmanızdır. Böylelikle gebelik döneminizden bilgi sahibi kalmanın yanı sıra şimdiye kadar bilinen hamilelik dönemi bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

Gebelik hesaplama aracının kullanımında dikkat edilmesi gerekli olan bir diğer durum da; gebelik hesaplaması yaptığınız sırada tarih kısmına son adet tarihinizin ilk gününü yazmanızdır. Çünkü hesaplama yaparken en çok yapılan sorun son adet tarihi girmesi gerekirken farklı bir tarih veya tarihler yazılmasıdır.

Web dünyasında oldukça fazla gebelik hesaplama yazılımı mevcuttur ve bunların bir çoğu doğru sonuçlar verir. Google’a gebelik hesaplama, hamilelik hesaplama 2016 vb. ifadeler aratarak uygulamalara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Böylelikle ulaşabileceğiniz pek çok hesaplayıcılar arasından çok beğendiğinizi dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz.

Yararlı olması dileğiyle.