Gebelik Hesaplama Uygulaması ve Anne Adaylarının Bilgili Danışmanı

Hamilelik zamanları kuşkusuz bir bayanın ömürlerindeki en özel zamanlardan biridir. gebelik süreci boyunca sabırla miniğini gözler anne, meleğiyle göz göze geleceği günün rüyasını görür her zaman. Gebelik hesaplama programlarıyla sırdaş gibi olur neredeyse. Bu süreç rahat ilerlemeyebilir muhakkak her konuda olduğu gibi bu hususta da çile çekmeden huzura kavuşulmıyor.
Gebe anne adaylarının hepsi sağlıklı bir bebek hayata kazandırmak gayesiyle gebelikleri sürecinde kendilerine ve yavrusunun sağlığına azami ölçülerde özen göstermelidirler. Bu nedenledir ki sık sık doktorlara muayeneye giderek yavrularının son durumu hakkında bilgi alırlar lakin zaman zaman gidilen muayeneler bazı zamanlarda tatmin etmeyebilir. İşte bu noktada anne adayları doktor kontrollerine ek olarak bireysel olarak gebelik takibi yapabilirler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu suallerdendir: doğuma ne kadar kaldı? Hafta hafta gebelik takibi nasıl yapılır? Bunlar gibi suallerin hemen hemen tamamının cevabı gebelik hesaplama aracılığıyla bulunur.

Gebelik hesaplama uygulaması seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli husus hesaplama aracının doğru çalışıyor olması ve buna ek olarak hamileliğin hafta hafta takip edilebilmesidir. Zira anne adayları haftalık hamilelik takibi yaparak karnındaki meleğinin haftalık olarak gelişimini ve neye benzediğini gözlemleyebilir.

Hamilelik süreçleri her kadın için farklı farklıdır. Pek çok kadın çok huzurlu ve problemsiz bir hamilelik süreci geçirirken pek çoğu ise hamilelik döneminde ciddi problemler yaşamaktadırlar. kusma, bitkinlik, baş dönmesi gibi benzer problemlerden sadece bir kaçıdır.

Bunların yanı sıra hamileler hamilelikte bulaşıcı virüslere göre de ek olarak önlem almalıdır. Çünkü hamile kadınlardaki bazı virüsler bebek üzerinde olumsuz durumlar oluştuması sonucunda sağlığını etkileyebilir.

Hafta hafta hamilelik takibi yapabilmenin bir diğer önemi de hamilelik dönemlinde rastlanabilecek olası negatif hallerden önceden bilgi sahibi olmanızdır. Bu sayede hamilelik sürecinizden bilgi sahibi kalmanın yanı sıra bu zamana kadar tecrübe edilmiş gebelik dönemi deneyimlerinden istifade edersiniz.

Gebelik hesaplama aracının kullanımında üzerinde durulması gereken diğer bir durum da; gebelik hesaplaması yaptığınız esnada dönem kısmına adet olduğunuz son tarihin ilk gününü girmenizdir. Zira hamilelik hesaplama yaparken sık sık rastlanan problem adet tarihinin son günü girmesi gerekirken farklı bir takvim yazılmasıdır.

İnternet deryasında fazlasıyla gebelik hesaplama programı bulunmaktadır ve bu uygulamaların bir çoğu doğru çalışmaktadır. Arama motorlarına gebelik hesaplama, hamilelik haftası hesaplama vb. ifadeler aratarak gebelik haftası hesaplayıcılara erişim sağlayabilirsiniz. Bunun gibi erişebileceğiniz pek çok uygulamadan en beğendiğinizi düzenli olarak değerlendirebilirsiniz.

Bütün hamilelere mutlu ve rahat hamilelikler temenni ederim.