Gebelik Hesaplama Uygulaması ve Bebeğim Hangi Tarihte Dünyaya Gelecek?

Gebelik dönemi hiç kuşkusuz bayanların hayatındaki en özel süreçlerden biridir. gebelik dönemi boyunca heyecanla yavrusunu bekler anne adayı, meleğiyle rastlaşacağı günün hasretiyle yanar daima. Gebelik hesaplama programıyla sırdaş olur neredeyse. Hamilelik süreci çok da keyifli ilerlemeyebilir mutlaka bir çok konuda olduğu gibi bu konuda da zorluk yaşamadan feraha erişilemiyor.
Bütün anne adayları sıhatli bir bebek hayata kazandırmak amacıyla gebelikleri boyunca şahsi sağlığına ve bebeklerine çok özen göstermelidirler. bundan dolayıdır ki mütemadiyen hekimlere muayeneye giderek miniklerinin sağlık durumu hakkında bilgi edinirler ancak ayda bir yaptırılan tetkikler zaman zaman yetmeyebilir. Tam bu hususta anneler hekim kontrollerinin yanında bireysel olarak hamilelik takibi yapmak isterler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu sorulardandır: doğuma kaç gün kaldı? Hafta hafta gebelik takibi nasıl yapılır? Bu tür ifadelerin hemen hemen tamamının yanıtı gebelik hesaplama aracı sayesinde bulunabilir.

Gebelik hesaplama programı seçiminde akılda tutulması gereken en önemli konu yazılımın hatasız çalışması ve buna ek olarak gebeliğin düzenli olarak takip edilebilmesidir. Çünkü anne adayları haftalık gebelik takibi yaparak karnındaki meleğinin haftalık büyümesini ve neye benzediğini bilebilir.

Gebelik süreçleri bütün kadınlar için farklıdır. Pek çok anne adayı oldukça huzurlu ve sorunsuz bir hamilelik dönemi geçirirken pek çoğu ise bu dönemde oldukça önemli problemler yaşayabilirler. kusma, halsizlik, hipertansiyon bunun gibi sorunlardan bazısıdır.

Bunun yanı sıra hamileler hamilelikte salgın hastalıklara karşı da ek olarak önlem almalıdır. Zira anne adayındaki bazı rahatsızlıklar anne rahmindeki bebek üzerinde istenmeyen durumlar oluştuması sonucunda sağlığını etkileyebilir.

Hafta hafta gebelik takibi yapabilmenin diğer önemi ise gebelik dönemlinde yaşanabilecek olası negatif hallerden evvelden haberdar olmanızdır. Böylelikle gebelik durumunuzdan haberdar olmanın yanında şimdiye dek bilinen hamilelik dönemi tecrübelerinden fayda sağlayabilirsiniz.

Gebelik hesaplama uygulamasının kullanımında özen gösterilmesi gereken diğer durum da; gebelik hesaplaması yaparken son adet tarihinizin ilk gününü yazmanızdır. Zira hamilelik hesaplama yapıldığı sırada sıkça görülen sorun adet tarihinin son günü girmesi gerekirken farklı takvim seçilmesidir.

Web ortamında sayısız gebelik hesaplama uygulaması vardır ayrıca bu yazılımların pek çoğu doğru çalışmaktadır. Google’a gebelik hesaplama, hamilelik hesaplama 2016 vb. cümleler girerek gebelik haftası hesaplayıcılara ulaşabilirsiniz. Böylelikle ulaşabileceğiniz sayısız uygulamadan çok beğendiğinizi dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Hepinize güvenli ve kolay gebelikler dilerim.