Gebelik Hesaplama Uygulaması ve Gebelerin Yoldaşı

Gebelik süreci kuşkusuz bir bayanın ömürlerindeki en özel dönemlerden biridir. 9 ay zamanı boyunca ümitle bebeğini bekler anne, miniğiyle göz göze geleceği zamanın hasretiyle yanar hep. Gebelik hesaplama aracıyla sırdaş gibi olur neredeyse. Hamilelik dönemi çok da keyifli ilerlemeyebilir muhakkak her konuda görüldüğü gibi işte bu konuda da zorluk yaşamadan huzura erişilemiyor.
Bütün anne adayları sıhatli bir bebek dünyaya getirebilmek için gebelikleri sürecinde şahsi sağlığına ve bebeklerine azami ölçülerde özen göstermelidirler. bundan dolayıdır ki mütemadiyen hastanelere muayeneye giderek yavrularının son durumu ile ilgili bilgi alırlar ancak belli dönemlerde yaptırılan muayeneler zaman zaman tatmin edici olmayabilir. Tam bu noktada anne adayları doktor kontrollerine ek olarak kendileri hamilelik takibi yapmaya niyetlenirler.

Hamilelik zamanlarında sıkça dile getirilen suallerdendir: doğuma ne kadar kaldı? Hafta hafta gebelik takibi nasıl yapılır? Bu tür suallerin neredeyse tümünün cevabı gebelik hesaplama aracıyla bulunur.

Gebelik hesaplama aracı belirlerken akılda tutulması gereken en mühim husus hesaplama aracının hatasız çalışıyor olması ve hamileliğin hafta hafta takip edilebilmesidir. Çünkü hamile kadınlar hafta hafta hamilelik takibi yaparak içindeki meleğinin haftalık olarak büyümesini ve hangi meyve veya sebze kadar olduğunu gözlemleyebilir.

Hamilelik süreçleri her kadın için değişkenlik gösterir. Pek çok anne oldukça rahat ve sorunsuz bir hamilelik süreci geçirirken pek çoğu ise bu dönemde ciddi problemler yaşamaktadırlar. Mide bulantısı, bitkinlik, tansiyon sorunları gibi benzer problemlerden bazısıdır.

Buna ek olarak hamileler gebelikte bulaşıcı virüslere göre de fazladan tedbir almalıdır. Çünkü hamilelerdeki bazı rahatsızlıklar bebek üzerinde olumsuz tesir oluştuması sonucunda bebeğın sağlığını olumsuz etkileyebilir.

Hafta hafta gebelik takibi yapabilmenin bir diğer önemi ise hamilelik süresince görülebilecek muhtemel negatif hallerden evvelden haberdar olmanızdır. Böylelikle gebelik sürecinizden bilgi sahibi olmanın yanında şimdiye kadar yaşanmış gebelik süreci deneyimlerinden faydalanabilirsiniz.

Gebelik hesaplama uygulamasının kullanımında dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da; gebelik hesaplaması yaparken adet olduğunuz son tarihin ilk gününü girmenizdir. Çünkü hesaplama yapıldığı sırada sıkça yapılan hata adet tarihinin son günü haricinde farklı takvim yazılmasıdır.

İnternet ortamında fazlaca gebelik hesaplama uygulaması vardır ayrıca bunların pek çoğu doğru sonuçlar vermektedir. Google’a gebelik hesaplama, gebelik hesaplama 2016 vb. kelimeler yazarak uygulamalara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bu şekilde ulaşabileceğiniz pek çok uygulamalar arasından çok beğendiğinizi düzenli olarak değerlendirebilirsiniz.

Yararlı olması ümidiyle.