Gebelik Hesaplama Uygulaması ve Gebelik Ayı Hesaplama

Hamilelik dönemi şüphesiz bayanların yaşamlarındaki en özel süreçlerden biridir. gebelik süreci boyunca sabırla yavrusunu gözler anne, bebeğiyle rastlaşacağı anın hasretiyle yanar hep. Gebelik hesaplama aracıyla sırdaş olur neredeyse. Hamilelik dönemi çok da keyifli ilerlemeyebilir tabi pek çok mevzuda olduğu gibi işte bu mevzuda da zorluk yaşamadan huzura varılamıyor.
Gebe kadınların hepsi sıhatli bir bebek hayata kazandırmak gayesiyle gebelikleri sürecinde kendi sağlığına ve yavrusunun sağlığına azami seviyede dikkat etmelidirler. bundan dolayıdır ki sık sık hekimlere kontrole giderek miniklerinin son durumu ile ilgili bilgi alırlar lakin belli dönemlerde yaptırılan muayeneler zaman zaman yetmeyebilir. Tam bu durumda anneler hekim kontrollerinin yanında kendileri hamilelik takibi yapabilirler.

Hamilelik zamanlarında sıkça merak edilen suallerdendir: bebeğim hangi gün doğacak? Hafta hafta gebelik takibi nasıl yapılır? Bunlar gibi soruların hemen hemen tamamının yanıtı gebelik hesaplama aracıyla bulunur.

Gebelik hesaplama uygulaması seçerken akılda tutulması gereken en önemli konu aracın doğru çalışması ve buna ek olarak gebeliğin hafta hafta takip edilebilmesidir. Zira hamile kadınlar haftalık gebelik takibi yaparak rahmindeki miniğinin hafta hafta gelişimini ve hangi meyve veya sebze kadar olduğunu takip edebilir.

Hamilelik zamanları bütün kadınlar için değişkenlik gösterir. Bir çok kadın çok rahat ve sorunsuz bir hamilelik dönemi seyrederken bir kısmı ise gebelik döneminde oldukça önemli sorunlar yaşayabilirler. Mide bulantısı, yorgunluk, tansiyon sorunları gibi benzer sorunlardan başlıcalarıdır.

Buna ek olarak anne adayı gebelikte salgın virüslere göre de ayrıca tedbirli olmalıdır. Zira anne adayındaki belli başlı hastalıklar anne karnındaki bebek için negatif etki oluştuması sonucunda bebeğın sağlığını olumsuz etkileyebilir.

Düzenli olarak gebelik takibi yapabilmenin bir diğer önemi de gebelik süresince yaşanabilecek olası istenmeyen hallerden önceden haberdar olmanızdır. Böylelikle hamilelik döneminizden haberdar olmanın yanında bu zamana kadar bilinen gebelik dönemi tecrübelerinden yararlanabilirsiniz.

Gebelik hesaplama uygulamasının kullanımında üzerinde durulması gerekli olan diğer bir durum da; gebelik hesaplaması yaptığınız sırada dönem kısmına son adet tarihinizin ilk gününü girmenizdir. Çünkü hamilelik hesaplama yapıldığı sırada sık sık yapılan hata adet tarihinin son günü haricinde farklı tarih veya tarihler girilmesidir.

Web ortamında fazlaca gebelik hesaplama programı vardır ayrıca bu uygulamaların bir çoğu sorunsuz çalışmaktadır. Arama motorlarına gebelik hesaplama, hamilelik haftası hesaplama vb. ifadeler aratarak uygulamalara ulaşabilirsiniz. Bu şekilde bulabileceğiniz pek çok hesaplayıcılar arasından en beğendiğinizi dilediğinizce kullanabilirsiniz.

Hepinize huzurlu ve rahat gebelikler dilerim.