Gebelik Hesaplama Uygulaması ve Gebelik Döneminizi Nasıl Takip Ediyorsunuz

Gebelik süreci hiç kuşkusuz anne adaylarının yaşamlarındaki en değerli süreçlerden biridir. hamilelik süreci boyunca sabırla bebeğini gözler anne adayı, meleğiyle kavuşacağı günün rüyasını görür her zaman. Gebelik hesaplama programlarıyla dost olur neredeyse. Bu süreç rahat ilerlemeyebilir tabi her konuda olduğu gibi işte bu hususta da sıkıntı çekmeden mutluluğa kavuşulmıyor.
Gebe kadınların tamamı sağlıklı bir bebek dünyaya getirebilmek gayesiyle hamilelikleri döneminde kendilerine ve bebeklerine çok özen göstermelidirler. Bu nedenledir ki sık sık doktorlara muayeneye giderek yavrularının sağlık durumu hakkında bilgi alırlar lakin ayda bir gidilen muayeneler zaman zaman yetmeyebilir. Tam bu durumda anne adayları doktor kontrollerine ek olarak bireysel olarak gebelik takibi yapabilirler.

Gebelik zamanlarında sıkça dile getirilen sorulardandır: doğuma ne kadar kaldı? Gebelik haftası nasıl hesaplanır? Bunlar gibi soruların hemen hemen tamamının yanıtı gebelik hesaplama aracılığıyla bulunur.

Gebelik hesaplama programı seçerken akılda tutulması gereken en önemli husus programın kusursuz çalışıyor olması ve gebeliğin hafta hafta takip edilebilmesidir. Çünkü anne adayları hafta hafta gebelik takibi yaparak içindeki miniğinin hafta hafta gelişimini ve hangi meyve veya sebze kadar olduğunu takip edebilir.

Gebelik süreçleri bütün kadınlar için farklıdır. Bir çok anne çok keyifli ve sorunsuz bir hamilelik dönemi seyrederken bir kısmı ise hamilelik döneminde ciddi problemler yaşarlar. kusma, halsizlik, hipertansiyon gibi benzer sorunlardan bazısıdır.

Yukarıdakilere ek olarak anne adayı hamilelikte bulaşıcı hastalıklara göre de fazladan önlem almalıdır. Zira belli başlı hastalıklar anne rahmindeki bebek için olumsuz durumlar oluşturur ve sağlığını negatif etkileyebilir.

Hafta hafta gebelik takibi yapabilmenin diğer önemi ise gebelik sürecinde görülebilecek olası istenmeyen gelişmelerden önceden haberdar olmanızdır. Bu sayede hamilelik döneminizden bilgi sahibi olmanın yanında şimdiye dek bilinen hamilelik süreci bilgilerinden istifade edersiniz.

Gebelik hesaplama uygulamasının kullanımında özen gösterilmesi gerekli olan bir diğer konu da; gebelik hesaplaması yaparken son adet tarihinizin ilk gününü girmenizdir. Zira hamilelik hesaplama yapıldığı sırada en çok rastlanan sorun adet tarihinin son günü girmesi gerekirken başka takvim girilmesidir.

İnternet deryasında fazlasıyla gebelik hesaplama yazılımı bulunmaktadır ayrıca bu programların bir çoğu doğru çalışmaktadır. Google’a gebelik hesaplama, hamilelik hesaplama 2016 vb. ifadeler aratarak araçlara erişebilirsiniz. Bunun gibi elde edeceğiniz sayısız hesaplayıcılar arasından çok sevdiğinizi dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Bütün gebelere güvenli ve rahat hamilelikler temenni ederim.