Gebelik Hesaplama Uygulaması ve Gebelik Döneminizi Ne Şekilde Takip Ediyorsunuz

Gebelik süreci hiç şüphesiz bayanların yaşamlarındaki en özel süreçlerden biridir. 9 ay dönemi boyunca heyecanla yavrusunu bekler anne adayı, bebeğiyle göz göze geleceği zamanın hasretiyle yanar her zaman. Gebelik hesaplama programlarıyla arkadaş olur neredeyse. Gebelik dönemi kolay geçmez mutlaka bir çok mevzuda tecrübe edildiği gibi işte bu konuda da sıkıntı çekmeden mutluluğa kavuşulmıyor.
Gebe hanımların tümü sıhatli bir bebek hayata kazandırmak amacıyla gebelikleri döneminde şahsi sağlığına ve bebeğinin sağlığına azami ölçülerde önem vermelidirler. bundan dolayıdır ki sık sık kadın doğum hastanelerine muayeneye giderek bebeklerinin sağlık durumu hakkında bilgi edinirler ancak zaman zaman gidilen tetkikler bazı zamanlar yetmeyebilir. Tam bu noktada anneler doktor kontrollerine ek olarak bireysel olarak gebelik takibi yapmak isterler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu suallerdendir: bebeğim ne zaman doğacak? Gebelik haftası nasıl hesaplanır? Bunlar gibi soruların neredeyse tümünün cevabı gebelik hesaplama aracı ile bulunabilir.

Gebelik hesaplama programı belirlerken dikkat edilmesi gereken en önemli husus yazılımın düzgün çalışıyor olması ve buna ek olarak hafta hafta gebelik takibi yapılabilmesidir. Zira müstakbel anneler haftalık hamilelik takibi yaparak rahmindeki bebeğinin hafta hafta gelişimini ve neye benzediğini takip edebilir.

Gebelik dönemleri her kadın için farklıdır. Pek çok anne oldukça keyifli ve problemsiz bir gebelik dönemi seyrederken bir kısmı ise hamilelik döneminde oldukça ciddi sorunlar yaşarlar. Mide bulantısı, bitkinlik, tansiyon yükselmesi gibi benzer rahatsızlıklardan sadece bir kaçıdır.

Bunlara ek olarak hamileler gebelikte salgın hastalıklara göre de ek olarak tedbir almalıdır. Çünkü hamile kadınlardaki bazı hastalıklar anne rahmindeki bebek üzerinde negatif etki oluşturur ve bebeğın sağlığını olumsuz etkileyebilir.

Hafta hafta gebelik takibi yapmanın ayrıca bir önemi de gebelik süresince görülebilecek olası negatif gelişmelerden önceden bilgi sahibi olmanızdır. Bu sayede hamilelik döneminizden bilgi sahibi kalmanın yanı sıra şimdiye kadar yaşanmış hamilelik dönemi tecrübelerinden yarar sağlayabilirsiniz.

Gebelik hesaplama uygulamasının kullanımında dikkat edilmesi gerekli olan diğer bir konu ise; gebelik hesaplaması yaptığınız esnada tarih bölümüne adet olduğunuz son tarihin ilk gününü yazmanızdır. Zira hesaplama yaparken sık sık görülen hata son adet tarihi haricinde farklı bir takvim yazılmasıdır.

Web deryasında oldukça fazla gebelik hesaplama uygulaması vardır ve bunların pek çoğu stabil sonuçlar verir. Arama motorlarına gebelik hesaplama, hamilelik haftası hesaplama gibi ifadeler yazarak araçlara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bu şekilde bulabileceğiniz çokça uygulamalar arasından en beğendiğinizi dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Hepinize mutlu ve kolay gebelikler dilerim.