Gebelik Hesaplama Uygulaması ve Gebelik Takibi Neden Yapılır?

Hamilelik zamanları hiç şüphesiz bir anne adayının ömürlerindeki en özel dönemlerden biridir. hamilelik zamanı boyunca heyecanla miniğini bekler anne, meleğiyle karşılaşacağı günün hayalini düşler her zaman. Gebelik hesaplama aracıyla arkadaş olur adeta. Hamilelik zamnları çok da keyifli ilerlemeyebilir mutlaka her konuda görüldüğü gibi işte bu mevzuda da çile çekmeden huzura erişilemiyor.
Gebe anne adaylarının tamamı sağlıklı bir evlat dünyaya getirebilmek amacıyla gebelikleri boyunca kendi sağlığına ve yavrusunun sağlığına azami düzeyde dikkat etmelidirler. bundan dolayıdır ki sık sık hekimlere muayeneye giderek miniklerinin sağlık durumu hakkında bilgi alırlar ancak belli dönemlerde yaptırılan muayeneler bazı zamanlarda tatmin etmeyebilir. Tam bu hususta anne adayları hekim kontrollerinin yanında bireysel olarak gebelik takibi yapmak isterler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu sorulardandır: doğuma kaç gün kaldı? Hafta hafta gebelik takibi nasıl yapılır? Bu tür suallerin neredeyse tümünün yanıtı gebelik hesaplama aracılığıyla bulunabilir.

Gebelik hesaplama programı belirlerken dikkat edilmesi gereken en mühim konu aracın kusursuz çalışması yanında hamileliğin düzenli olarak takip edilebilmesidir. Zira müstakbel anneler haftalık hamilelik takibi yaparak karnındaki yavrusunun haftalık olarak büyümesini ve hangi meyve veya sebze kadar olduğunu bilebilir.

Hamilelik zamanları bütün kadınlar için farklı farklıdır. Bir çok anne çok rahat ve sorunsuz bir gebelik süreci geçirirken bazıları ise hamilelik döneminde ciddi problemler yaşarlar. kusma, halsizlik, baş dönmesi gibi benzer rahatsızlıklardan bazısıdır.

Bunların yanı sıra gebeler gebelikte salgın virüslere göre de fazladan tedbir almalıdır. Çünkü annedeki bazı virüsler anne rahmindeki bebek için negatif etki oluşturur ve sağlığını etkileyebilir.

Düzenli olarak gebelik takibi yapmanın ayrıca bir önemi ise hamilelik sürecinde rastlanabilecek olası olumsuz gelişmelerden önceden bilgi sahibi olmanızdır. Böylelikle hamilelik durumunuzdan haberdar olmanın yanında şimdiye kadar tecrübe edilmiş hamilelik süreci tecrübelerinden istifade edersiniz.

Gebelik hesaplama aracının kullanımında dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da; gebelik hesaplaması yaptığınız sırada tarih kısmına adet olduğunuz son tarihin ilk gününü yazmanızdır. Çünkü hamilelik hesaplama yaparken sıkça yapılan hata adet tarihinin son günü yerine farklı takvim yazılmasıdır.

İnternet dünyasında sayısız gebelik hesaplama uygulaması vardır ve bunların bir çoğu stabil sonuçlar verir. Google’a gebelik hesaplama, hamilelik haftası hesaplama vb. cümleler yazarak uygulamalara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Böylelikle ulaşabileceğiniz çokça uygulamalar arasından çok beğendiğinizi istediğiniz aralıklarla kullanabilirsiniz.

Yararlı olması dileğiyle.