Gebelik Hesaplama Uygulaması ve Hafta Hafta Hamilelik

Hamilelik süreci hiç kuşkusuz bir kadının yaşamlarındaki en özel süreçlerden biridir. 9 ay süreci boyunca sabırla miniğini gözler anne adayı, yavrusuyla göz göze geleceği anın rüyasını görür hep. Gebelik hesaplama araçlarıyla dost olur adeta. Gebelik zamnları rahat geçmez mutlaka pek çok hususta olduğu gibi bu mevzuda da çile çekmeden feraha kavuşulmıyor.
Hamile anne adaylarının hepsi sıhatli bir evlat dünyaya getirebilmek gayesiyle gebelikleri döneminde kendilerine ve yavrusunun sağlığına çok özen göstermelidirler. bundan dolayıdır ki sık sık hastanelere kontrole giderek bebeklerinin sağlık durumu hakkında bilgi alırlar lakin belli dönemlerde gidilen bu kontroller bazı zamanlar yeterli gelmeyebilir. Tam bu durumda anne adayları hekim kontrollerinin yanında kendileri hamilelik takibi yapabilirler.

Hamilelik sürecinde her zaman dile getirilen suallerdendir: bebeğim hangi gün doğacak? Gebelik haftası nasıl hesaplanır? Bunlar gibi soruların hemen hemen tümünün cevabı gebelik hesaplama aracı sayesinde bulunabilir.

Gebelik hesaplama uygulaması seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli husus aracın doğru çalışıyor olması ve buna ek olarak hafta hafta gebelik takibi yapılabilmesidir. Çünkü hamile kadınlar haftalık hamilelik takibi yaparak rahmindeki bebeğinin hafta hafta ilerlemesini ve neye benzediğini bilebilir.

Hamilelik dönemleri kadınların tümü için farklılık gösterir. Pek çok anne oldukça keyifli ve sorunsuz bir hamilelik dönemi seyrederken bir kısmı ise bu dönemde oldukça ciddi sıkıntılar yaşarlar. kusma, bitkinlik, tansiyon sorunları bu problemlerden sadece bir kaçıdır.

Yukarıdakilere ek olarak hamileler gebelikte bulaşıcı virüslere karşı da fazladan tedbir almalıdır. Çünkü annedeki belli başlı hastalıklar anne rahmindeki bebek üzerinde negatif etki oluşturur ve sağlığını etkileyebilir.

Düzenli bir şekilde hamilelik takibi yapabilmenin bir diğer önemi ise gebelik dönemlinde görülebilecek olası istenmeyen gelişmelerden evvelden haberdar olmanızdır. Böylelikle gebelik döneminizden bilgi sahibi kalmanın yanı sıra bu güne dek yaşanmış gebelik dönemi tecrübelerinden fayda sağlayabilirsiniz.

Gebelik hesaplama uygulamasının kullanımında dikkat edilmesi gerekli olan bir diğer durum ise; gebelik hesaplaması yaparken adet olduğunuz son tarihin ilk gününü girmenizdir. Çünkü hamilelik hesaplama yapıldığı sırada sık sık görülen problem son adet tarihi girmesi gerekirken farklı bir tarih seçilmesidir.

İnternet ortamında fazlaca gebelik hesaplama uygulaması mevcuttur ve bu uygulamaların pek çoğu sorunsuz sonuçlar verir. Arama motorlarına gebelik hesaplama, gebelik hesaplama 2016 vb. ifadeler girerek araçlara erişim sağlayabilirsiniz. Bu şekilde ulaşabileceğiniz çokça sonuçtan en beğendiğinizi dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz.

Yararlı olması ümidiyle.