Gebelik Hesaplama Uygulaması ve Hamilelik Haftası Hesaplama Ne Şekilde Yapılmalı?

Hamilelik dönemi hiç şüphesiz anne adaylarının ömürlerindeki en değerli dönemlerden biridir. 9 ay dönemi boyunca ümitle miniğini bekler anne, yavrusuyla rastlaşacağı günün hayalini düşler daima. Gebelik hesaplama aracıyla dost olur adeta. Gebelik süreci kolay geçmez mutlaka her mevzuda tecrübe edildiği gibi işte bu konuda da çile çekmeden huzura varılamıyor.
Bütün anne adayları sağlıklı bir bebek dünyaya getirebilmek gayesiyle hamilelikleri sürecinde kendilerine ve yavrusunun sağlığına çok özen göstermelidirler. Bu nedenledir ki sıklıkla hekimlere kontrole giderek yavrularının son durumu ile ilgili bilgi edinirler ancak zaman zaman yaptırılan muayeneler her zaman tatmin edici olmayabilir. İşte bu durumda anne adayları doktor kontrollerine ek olarak bireysel olarak hamilelik takibi yapmak isterler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu suallerdendir: doğuma kaç gün kaldı? Hafta hafta gebelik takibi nasıl yapılır? Bunlar gibi soruların hemen hemen hepsinin cevabı gebelik hesaplama aracı ile bulunabilir.

Gebelik hesaplama aracı seçiminde akılda tutulması gereken en mühim konu hesaplama aracının hatasız çalışması ve buna ek olarak hafta hafta gebelik takibi yapılabilmesidir. Çünkü müstakbel anneler haftalık gebelik takibi yaparak içindeki meleğinin haftalık olarak ilerlemesini ve hangi meyve veya sebze kadar olduğunu gözlemleyebilir.

Gebelik zamanları bütün kadınlar için değişkenlik gösterir. Bir çok kadın çok rahat ve sorunsuz bir hamilelik süreci seyrederken pek çoğu ise gebelik döneminde oldukça ciddi problemler yaşamaktadırlar. kusma, bitkinlik, baş dönmesi bunun gibi problemlerden sadece bir kaçıdır.

Bunlara ek olarak anne adayı hamilelikte salgın virüslere karşı da ek olarak önlem almalıdır. Çünkü annedeki bazı rahatsızlıklar bebek üzerinde olumsuz durumlar oluştuması sonucunda sağlığını etkileyebilir.

Hafta hafta hamilelik takibi yapmanın bir diğer önemi de gebelik dönemlinde yaşanabilecek olası istenmeyen hallerden önceden haberdar olmanızdır. Böylelikle hamilelik durumunuzdan haberdar olmanın yanında bu zamana kadar bilinen gebelik dönemi tecrübelerinden faydalanabilirsiniz.

Gebelik hesaplama aracının kullanımında özen gösterilmesi gereken bir diğer mevzu ise; gebelik hesaplaması yaptığınız sırada tarih bölümüne son adet tarihinizin ilk gününü girmenizdir. Çünkü hesaplama yapıldığı sırada sıkça görülen problem son adet tarihi yerine başka takvim girilmesidir.

İnternet deryasında fazlaca gebelik hesaplama uygulaması mevcuttur ve bu uygulamaların pek çoğu sorunsuz sonuçlar vermektedir. Google’a gebelik hesaplama, gebelik hesaplama 2016 gibi cümleler aratarak gebelik haftası hesaplayıcılara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Böylelikle bulabileceğiniz sayısız uygulamalar arasından en sevdiğinizi düzenli olarak değerlendirebilirsiniz.

Bütün gebelere huzurlu ve kolay hamilelikler dilerim.