Gebelik Hesaplama Uygulaması ve Hamilelik Takibi Nasıl Yapılır?

Gebelik süreci hiç şüphesiz anne adaylarının ömürlerindeki en önemli süreçlerden biridir. hamilelik dönemi boyunca sabırla bebeğini bekler anne adayı, meleğiyle göz göze geleceği günün rüyasını görür daima. Gebelik hesaplama programıyla dost gibi olur neredeyse. Gebelik dönemi kolay geçmez tabi pek çok mevzuda tecrübe edildiği gibi işte bu hususta da zorluk yaşamadan rahata varılamıyor.
Hamile hanımların tümü sıhatli bir evlat dünyaya getirebilmek gayesiyle gebelikleri sürecinde kendi sağlığına ve bebeklerine çok önem vermelidirler. Bu nedenledir ki mütemadiyen hastanelere muayeneye giderek bebeklerinin sağlığı ile ilgili bilgi alırlar ancak belli dönemlerde gidilen bu kontroller bazı zamanlarda yeterli gelmeyebilir. Tam bu hususta anneler hekim kontrollerinin yanında kendileri hamilelik takibi yapmak isterler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu sorulardandır: doğuma kaç gün kaldı? Hafta hafta gebelik takibi nasıl yapılır? Bunlara benzer ifadelerin hemen hemen tümünün cevabı gebelik hesaplama aracılığıyla bulunabilir.

Gebelik hesaplama uygulaması seçiminde akılda tutulması gereken en önemli husus yazılımın düzgün çalışıyor olması ve gebeliğin düzenli olarak takip edilebilmesidir. Çünkü anne adayları hafta hafta hamilelik takibi yaparak rahmindeki bebeğinin hafta hafta büyümesini ve hangi meyve veya sebze kadar olduğunu bilebilir.

Gebelik dönemleri bütün kadınlar için farklıdır. Bir çok anne adayı çok huzurlu ve problemsiz bir hamilelik dönemi seyrederken pek çoğu ise hamilelik döneminde oldukça ciddi sıkıntılar yaşamaktadırlar. Mide bulantısı, bitkinlik, baş dönmesi bunun gibi problemlerden bazısıdır.

Buna ek olarak gebeler hamilelikte salgın hastalıklara göre de ayrıca tedbir almalıdır. Zira hamile kadınlardaki bazı rahatsızlıklar anne karnındaki bebek üzerinde olumsuz etki oluştuması sonucunda bebeğın sağlığını etkileyebilir.

Hafta hafta gebelik takibi yapabilmenin ayrıca bir önemi de gebelik süresince rastlanabilecek olası olumsuz durumlardan evvelden haberdar olmanızdır. Böylelikle gebelik durumunuzdan bilgi sahibi kalmanın yanında şimdiye kadar yaşanmış gebelik dönemi deneyimlerinden yararlanabilirsiniz.

Gebelik hesaplama aracının kullanımında özen gösterilmesi gereken bir diğer mevzu ise; gebelik hesaplaması yaparken adet olduğunuz son tarihin ilk gününü yazmanızdır. Çünkü hesaplama yapılırken en sık rastlanan hata adet tarihinin son günü haricinde başka tarih yazılmasıdır.

Web ortamında bir çok gebelik hesaplama yazılımı vardır ayrıca bu programların pek çoğu stabil sonuçlar verir. Arama motorlarına gebelik hesaplama, hamilelik haftası hesaplama gibi cümleler girerek uygulamalara erişebilirsiniz. Bunun gibi bulabileceğiniz çokça uygulamadan en sevdiğinizi dilediğiniz gibi değerlendirebilirsiniz.

Hepinize huzurlu ve rahat hamilelikler temenni ederim.