Gebelik Hesaplama Uygulaması ve Miniğim Hangi Tarihte Doğacak?

Gebelik dönemi şüphesiz bayanların hayatındaki en önemli zamanlardan biridir. 9 ay dönemi boyunca heyecanla yavrusunu bekler anne, meleğiyle karşılaşacağı günün rüyasını görür daima. Gebelik hesaplama aracıyla arkadaş olur adeta. Hamilelik zamnları rahat geçmez tabi bir çok konuda görüldüğü gibi bu konuda da sıkıntı çekmeden mutluluğa kavuşulmıyor.
Bütün anne adayları sağlıklı bir bebek dünyaya getirebilmek için gebelikleri boyunca kendilerine ve bebeğinin sağlığına azami ölçülerde özen göstermelidirler. Bu nedenledir ki mütemadiyen hekimlere muayeneye giderek miniklerinin sağlık durumu ile ilgili bilgi edinirler ancak ayda bir yaptırılan bu muayeneler her zaman tatmin etmeyebilir. İşte bu hususta anne adayları hekim kontrollerinin yanında bireysel olarak gebelik takibi yapmaya niyetlenirler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu sorulardandır: doğuma kaç gün kaldı? Gebelik haftası nasıl hesaplanır? Bunlar gibi suallerin hemen hemen hepsinin cevabı gebelik hesaplama aracı sayesinde bulunabilir.

Gebelik hesaplama uygulaması seçiminde akılda tutulması gereken en önemli husus hesaplama aracının doğru çalışıyor olması ve buna ek olarak hamileliğin haftalık olarak takip edilebilmesidir. Zira hamile kadınlar hafta hafta hamilelik takibi yaparak rahmindeki miniğinin haftalık gelişimini ve hangi meyve veya sebze kadar olduğunu bilebilir.

Hamilelik süreçleri kadınların tümü için farklı farklıdır. Bir çok kadın çok keyifli ve problemsiz bir hamilelik dönemi geçirirken bazıları ise hamilelik döneminde oldukça ciddi sorunlar yaşamaktadırlar. Mide sorunları, yorgunluk, hipertansiyon bu problemlerden bazısıdır.

Buna ek olarak anne adayı gebelikte bulaşıcı hastalıklara göre de fazladan tedbirli olmalıdır. Zira hamile kadınlardaki bazı hastalıklar bebek için olumsuz etki oluşturur ve bebeğın sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir.

Hafta hafta hamilelik takibi yapabilmenin ayrıca bir önemi de gebelik dönemlinde görülebilecek olası olumsuz gelişmelerden evvelden haberdar olmanızdır. Bu vesileyle hamilelik durumunuzdan bilgi sahibi olmanın yanında bu güne dek tecrübe edilmiş hamilelik süreci tecrübelerinden yararlanabilirsiniz.

Gebelik hesaplama aracının kullanımında özen gösterilmesi gerekli olan diğer konu ise; gebelik hesaplaması yaptığınız esnada dönem bölümüne son adet tarihinizin ilk gününü yazmanızdır. Çünkü hesaplama yaparken sık sık görülen sorun adet tarihinin son günü girmesi gerekirken farklı tarih veya tarihler yazılmasıdır.

Web deryasında sayısız gebelik hesaplama programı mevcuttur ve bunların pek çoğu sorunsuz çalışmaktadır. Google’a gebelik hesaplama, gebelik hesaplama 2016 vb. kelimeler aratarak uygulamalara erişim sağlayabilirsiniz. Böylelikle erişebileceğiniz oldukça fazla hesaplayıcılar arasından çok beğendiğinizi dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Faydalı olması ümidiyle.