Gebelik Hesaplama Uygulaması ve Verimli Bir Uygulama Tiyosu

Hamilelik zamanları hiç şüphesiz bayanların ömürlerindeki en değerli dönemlerden biridir. gebelik süreci boyunca sabırla yavrusunu gözler anne, meleğiyle kavuşacağı zamanın hayalini düşler daima. Gebelik hesaplama araçlarıyla sırdaş olur neredeyse. Bu zamanlar rahat ilerlemeyebilir tabi her hususta tecrübe edildiği gibi işte bu mevzuda da sıkıntı çekmeden mutluluğa varılamıyor.
Bütün anne adayları sağlıklı bir çocuk dünyaya getirebilmek için gebelikleri boyunca kendi sağlığına ve bebeklerine azami ölçülerde dikkat etmelidirler. bundan dolayıdır ki sıklıkla hekimlere muayeneye giderek yavrularının sağlık durumu hakkında bilgi alırlar ancak ayda bir gidilen tetkikler her zaman yeterli gelmeyebilir. İşte bu noktada anneler doktor kontrollerine ek olarak bireysel olarak hamilelik takibi yapmak isterler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu suallerdendir: doğuma kaç gün kaldı? Gebelik haftası nasıl hesaplanır? Bu tür ifadelerin neredeyse hepsinin cevabı gebelik hesaplama aracı ile bulunur.

Gebelik hesaplama aracı seçiminde dikkat edilmesi gereken en mühim husus yazılımın doğru çalışması ve buna ek olarak hamileliğin haftalık olarak takip edilebilmesidir. Çünkü müstakbel anneler hafta hafta gebelik takibi yaparak karnındaki yavrusunun hafta hafta büyümesini ve neye benzediğini gözlemleyebilir.

Hamilelik süreçleri kadınların tümü için değişkenlik gösterir. Pek çok anne adayı çok keyifli ve sorunsuz bir hamilelik süreci geçirirken pek çoğu ise gebelik döneminde önemli problemler yaşamaktadırlar. kusma, bitkinlik, tansiyon düşmesi gibi benzer sorunlardan başlıcalarıdır.

Bunun yanı sıra gebeler hamilelikte salgın virüslere karşı da ek olarak dikatli olmalıdır. Çünkü hamile kadınlardaki belli başlı hastalıklar anne karnındaki bebek için negatif tesir oluşturur ve bebeğın sağlığını olumsuz etkileyebilir.

Düzenli bir şekilde gebelik takibi yapmanın bir diğer önemi de hamilelik süresince rastlanabilecek olası olumsuz hallerden önceden bilgi sahibi olmanızdır. Bu sayede hamilelik sürecinizden haberdar olmanın yanı sıra şimdiye kadar tecrübe edilmiş hamilelik dönemi tecrübelerinden faydalanabilirsiniz.

Gebelik hesaplama uygulamasının kullanımında üzerinde durulması gereken bir diğer husus da; gebelik hesaplaması yaptığınız esnada tarih bölümüne son adet tarihinizin ilk gününü girmenizdir. Zira hesaplama yaparken sıkça yapılan hata adet tarihinin son günü haricinde farklı tarih girilmesidir.

Web deryasında oldukça fazla gebelik hesaplama programı mevcuttur ve bu programların bir çoğu doğru çalışmaktadır. Google’a gebelik hesaplama, hamilelik hesaplama 2016 vb. ifadeler girerek uygulamalara erişebilirsiniz. Bu şekilde bulabileceğiniz pek çok uygulamalar arasından çok sevdiğinizi istediğiniz aralıklarla değerlendirebilirsiniz.

Hepinize huzurlu ve kolay hamilelikler dilerim.