Gebelik Hesaplama Uygulaması ve Yararlı Bir Uygulama Tavsiyesi

Gebelik dönemi hiç şüphesiz bir bayanın hayatındaki en özel dönemlerden biridir. gebelik dönemi boyunca ümitle yavrusunu bekler anne, miniğiyle kavuşacağı anın hayalini düşler hep. Gebelik hesaplama aracıyla dost olur neredeyse. Gebelik süreci rahat geçmez tabi bir çok konuda tecrübe edildiği gibi bu konuda da sıkıntı çekmeden feraha kavuşulmıyor.
Bütün anne adayları sıhatli bir bebek hayata kazandırmak amacıyla hamilelikleri döneminde kendilerine ve bebeklerine çok özen göstermelidirler. Bu sebeptendir ki sıklıkla doktorlara kontrole giderek yavrularının son durumu hakkında bilgi edinirler ancak ayda bir gidilen bu muayeneler bazı zamanlarda tatmin edici olmayabilir. İşte bu hususta anne adayları doktor kontrollerine ek olarak bireysel olarak hamilelik takibi yapmaya niyetlenirler.

Gebelik zamanlarında daima aratılan suallerdendir: bebeğim hangi gün dünyaya gelecek? Hafta hafta gebelik takibi nasıl yapılır? Buna benzer suallerin hemen hemen tamamının cevabı gebelik hesaplama aracı ile bulunur.

Gebelik hesaplama programı seçiminde dikkat edilmesi gereken en mühim husus programın hatasız çalışıyor olması ve buna ek olarak hafta hafta gebelik takibi yapılabilmesidir. Çünkü müstakbel anneler hafta hafta gebelik takibi yaparak karnındaki bebeğinin haftalık gelişimini ve neye benzediğini bilebilir.

Hamilelik zamanları bütün kadınlar için değişkenlik gösterir. Bir çok anne adayı oldukça huzurlu ve problemsiz bir gebelik süreci geçirirken bazıları ise bu dönemde önemli sıkıntılar yaşayabilirler. kusma, halsizlik, hipertansiyon bunun gibi problemlerden sadece bir kaçıdır.

Bunların yanı sıra anne adayı gebelikte bulaşıcı virüslere göre de fazladan tedbirli olmalıdır. Çünkü anne adayındaki bazı virüsler anne karnındaki bebek için istenmeyen durumlar oluşturur ve sağlığını etkileyebilir.

Hafta hafta gebelik takibi yapmanın bir diğer önemi ise gebelik dönemlinde rastlanabilecek muhtemel olumsuz hallerden evvelden haberdar olmanızdır. Böylelikle gebelik döneminizden bilgi sahibi kalmanın yanında şimdiye kadar yaşanmış gebelik dönemi bilgilerinden istifade edersiniz.

Gebelik hesaplama aracının kullanımında dikkat edilmesi gereken diğer mevzu da; gebelik hesaplaması yaparken adet olduğunuz son tarihin ilk gününü girmenizdir. Zira hesaplama yapılırken sık sık görülen sorun son adet tarihi girmesi gerekirken farklı bir tarih seçilmesidir.

İnternet dünyasında sayısız gebelik hesaplama uygulaması bulunmaktadır ayrıca bu uygulamaların pek çoğu doğru çalışmaktadır. Google’a gebelik hesaplama, gebelik haftası hesaplama vb. ifadeler girerek uygulamalara erişebilirsiniz. Böylelikle bulabileceğiniz çokça hesaplayıcılar arasından en beğendiğinizi dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Bütün gebelere mutlu ve rahat hamilelikler dilerim.