Gebelik Hesaplama Yazılımı ve Gebelik Döneminizi Nasıl Hesaplıyorsunuz

Hamilelik dönemi şüphesiz anne adaylarının hayatındaki en özel süreçlerden biridir. hamilelik süreci boyunca heyecanla yavrusunu gözler anne adayı, miniğiyle kavuşacağı anın hasretiyle yanar hep. Gebelik hesaplama programlarıyla dost olur adeta. Gebelik süreci rahat ilerlemeyebilir muhakkak bir çok konuda olduğu gibi bu konuda da zorluk yaşamadan huzura kavuşulmıyor.
Bütün anne adayları sıhatli bir çocuk hayata kazandırmak için gebelikleri döneminde kendi sağlığına ve bebeklerine azami ölçülerde özen göstermelidirler. bundan dolayıdır ki sık sık doktorlara muayeneye giderek miniklerinin sağlığı ile ilgili bilgi edinirler lakin belli dönemlerde yaptırılan muayeneler bazı zamanlarda yetmeyebilir. İşte bu hususta anneler hekim kontrollerinin yanında kendileri gebelik takibi yapabilirler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu suallerdendir: bebeğim ne zaman dünyaya gelecek? Gebelik haftası nasıl hesaplanır? Bunlara benzer soruların hemen hemen tümünün yanıtı gebelik hesaplama aracı ile bulunur.

Gebelik hesaplama uygulaması seçerken akılda tutulması gereken en önemli husus programın doğru çalışıyor olması ve buna ek olarak hafta hafta gebelik takibi yapılabilmesidir. Zira anne adayları haftalık hamilelik takibi yaparak rahmindeki miniğinin haftalık olarak ilerlemesini ve hangi meyve veya sebze kadar olduğunu takip edebilir.

Gebelik süreçleri kadınların tümü için değişkenlik gösterir. Bir çok kadın çok rahat ve problemsiz bir gebelik dönemi geçirirken bazıları ise gebelik döneminde önemli problemler yaşamaktadırlar. Mide bulantısı, halsizlik, hipertansiyon bunun gibi problemlerden başlıcalarıdır.

Bunun yanı sıra gebeler hamilelikte bulaşıcı virüslere göre de fazladan önlem almalıdır. Zira hamile kadınlardaki belli başlı rahatsızlıklar bebek için olumsuz tesir oluşturarak bebeğın sağlığını etkileyebilir.

Hafta hafta hamilelik takibi yapabilmenin diğer önemi ise gebelik süresince görülebilecek muhtemel olumsuz durumlardan evvelden bilgi sahibi olmanızdır. Bu sayede gebelik sürecinizden haberdar olmanın yanında şimdiye dek tecrübe edilmiş gebelik dönemi bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

Gebelik hesaplama aracının kullanımında dikkat edilmesi gereken bir diğer mevzu ise; gebelik hesaplaması yaptığınız esnada dönem kısmına adet olduğunuz son tarihin ilk gününü girmenizdir. Çünkü hesaplama yapılırken sık sık görülen problem adet tarihinin son günü girmesi gerekirken başka tarih yazılmasıdır.

Web dünyasında bir çok gebelik hesaplama yazılımı mevcuttur ve bunların bir çoğu doğru çalışmaktadır. Google’a gebelik hesaplama, hamilelik haftası hesaplama gibi kelimeler aratarak araçlara erişim sağlayabilirsiniz. Böylelikle elde edeceğiniz sayısız hesaplayıcılar arasından en beğendiğinizi düzenli olarak değerlendirebilirsiniz.

Faydalı olması dileğiyle.