Gebelik Hesaplama Yazılımı ve Gebelik Günü Takibi

Hamilelik süreci hiç şüphesiz bir kadının ömürlerindeki en özel zamanlardan biridir. gebelik süreci boyunca ümitle yavrusunu gözler anne adayı, yavrusuyla rastlaşacağı anın hayalini kurar daima. Gebelik hesaplama programıyla dost olur adeta. Gebelik dönemi çok da keyifli geçmez muhakkak pek çok konuda görüldüğü gibi işte bu mevzuda da zorluk yaşamadan huzura erişilemiyor.
Bütün anne adayları sıhatli bir çocuk hayata kazandırmak amacıyla hamilelikleri döneminde kendilerine ve bebeklerine azami düzeyde özen göstermelidirler. bundan dolayıdır ki sık sık hastanelere muayeneye giderek bebeklerinin sağlığı hakkında bilgi edinirler ancak zaman zaman gidilen tetkikler zaman zaman yetmeyebilir. Tam bu hususta anneler doktor kontrollerine ek olarak bireysel olarak hamilelik takibi yapmak isterler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu suallerdendir: doğuma ne kadar kaldı? Gebelik haftası nasıl hesaplanır? Bunlar gibi ifadelerin hemen hemen tamamının yanıtı gebelik hesaplama aracı ile bulunur.

Gebelik hesaplama programı seçerken akılda tutulması gereken en mühim husus aracın hatasız çalışıyor olması ve hafta hafta gebelik takibi yapılabilmesidir. Zira hamile kadınlar hafta hafta hamilelik takibi yaparak karnındaki bebeğinin haftalık büyümesini ve hangi meyve veya sebze kadar olduğunu bilebilir.

Gebelik süreçleri kadınların tümü için farklıdır. Pek çok anne adayı çok huzurlu ve sorunsuz bir gebelik süreci geçirirken bir kısmı ise hamilelik döneminde önemli sıkıntılar yaşayabilirler. kusma, halsizlik, tansiyon sorunları bunun gibi problemlerden başlıcalarıdır.

Bunların yanı sıra hamileler hamilelikte salgın hastalıklara göre de fazladan dikatli olmalıdır. Zira anne adayındaki bazı hastalıklar bebek üzerinde olumsuz tesir oluşturur ve bebeğın sağlığını negatif etkileyebilir.

Düzenli bir şekilde hamilelik takibi yapabilmenin diğer önemi de hamilelik süresince rastlanabilecek muhtemel istenmeyen hallerden evvelden haberdar olmanızdır. Böylelikle hamilelik durumunuzdan haberdar olmanın yanı sıra bu güne dek bilinen gebelik süreci deneyimlerinden faydalanabilirsiniz.

Gebelik hesaplama uygulamasının kullanımında dikkat edilmesi gerekli olan diğer durum da; gebelik hesaplaması yaparken adet olduğunuz son tarihin ilk gününü girmenizdir. Çünkü hamilelik hesaplama yapılırken sık sık görülen hata son adet tarihi yerine farklı takvim girilmesidir.

İnternet dünyasında oldukça fazla gebelik hesaplama programı mevcuttur ayrıca bunların bir çoğu sorunsuz çalışmaktadır. Google’a gebelik hesaplama, gebelik hesaplama 2016 gibi ifadeler aratarak araçlara ulaşabilirsiniz. Bunun gibi elde edeceğiniz pek çok uygulamalar arasından en sevdiğinizi dilediğinizce değerlendirebilirsiniz.

Hepinize mutlu ve kolay hamilelikler temenni ederim.