Gebelik Hesaplama Yazılımı ve Gebelik Hesaplama Aracıyla Miniğinizden Haberiniz Olsun

Gebelik zamanları kuşkusuz anne adaylarının hayatındaki en özel dönemlerden biridir. hamilelik dönemi boyunca sabırla miniğini bekler anne adayı, miniğiyle kavuşacağı anın rüyasını görür her zaman. Gebelik hesaplama araçlarıyla arkadaş olur neredeyse. Bu süreç çok da keyifli geçmez mutlaka bir çok hususta tecrübe edildiği gibi işte bu konuda da çile çekmeden huzura varılamıyor.
Hamile kadınların hepsi sağlıklı bir evlat dünyaya getirebilmek için hamilelikleri sürecinde kendilerine ve yavrusunun sağlığına çok dikkat etmelidirler. bundan dolayıdır ki sıklıkla hastanelere kontrole giderek yavrularının sağlık durumu ile ilgili bilgi alırlar ancak zaman zaman gidilen tetkikler her zaman tatmin etmeyebilir. İşte bu durumda anne adayları hekim kontrollerinin yanında bireysel olarak hamilelik takibi yapmak isterler.

Hamilelik sürecinde her zaman dile getirilen sorulardandır: doğuma kaç gün kaldı? Gebelik haftası nasıl hesaplanır? Bunlar gibi soruların hemen hemen tamamının yanıtı gebelik hesaplama aracıyla bulunabilir.

Gebelik hesaplama aracı seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli konu hesaplama aracının düzgün çalışıyor olması ve hamileliğin hafta hafta takip edilebilmesidir. Çünkü hamile kadınlar haftalık hamilelik takibi yaparak içindeki yavrusunun hafta hafta gelişimini ve hangi meyve veya sebze kadar olduğunu bilebilir.

Gebelik zamanları kadınların tümü için farklıdır. Bir çok anne adayı oldukça keyifli ve sorunsuz bir gebelik süreci seyrederken bazıları ise bu dönemde önemli problemler yaşayabilirler. Mide sorunları, yorgunluk, baş dönmesi gibi benzer problemlerden sadece bir kaçıdır.

Yukarıdakilere ek olarak hamileler hamilelikte salgın hastalıklara göre de fazladan tedbir almalıdır. Zira annedeki belli başlı hastalıklar anne rahmindeki bebek için negatif tesir oluşturur ve bebeğın sağlığını olumsuz etkileyebilir.

Hafta hafta gebelik takibi yapabilmenin bir diğer önemi ise hamilelik süresince yaşanabilecek olası istenmeyen hallerden evvelden bilgi sahibi olmanızdır. Böylelikle gebelik durumunuzdan haberdar olmanın yanında bu güne dek bilinen hamilelik süreci tecrübelerinden yarar sağlayabilirsiniz.

Gebelik hesaplama aracının kullanımında üzerinde durulması gereken bir diğer mevzu ise; gebelik hesaplaması yaparken son adet tarihinizin ilk gününü girmenizdir. Çünkü hesaplama yaparken sık sık rastlanan hata adet tarihinin son günü yerine başka takvim girilmesidir.

İnternet deryasında çokça gebelik hesaplama uygulaması bulunmaktadır ayrıca bunların pek çoğu doğru sonuçlar verir. Arama motorlarına gebelik hesaplama, hamilelik hesaplama 2016 vb. ifadeler girerek uygulamalara erişebilirsiniz. Bu şekilde ulaşabileceğiniz pek çok hesaplayıcılar arasından en beğendiğinizi düzenli olarak kullanabilirsiniz.

Hepinize mutlu ve rahat gebelikler temenni ederim.