Gebelik Hesaplama Yazılımı ve Gebelik Hesaplamayla İlgili Fikirler

Gebelik dönemi kuşkusuz anne adaylarının yaşamlarındaki en değerli dönemlerden biridir. hamilelik dönemi boyunca ümitle bebeğini gözler anne adayı, yavrusuyla göz göze geleceği anın hasretiyle yanar hep. Gebelik hesaplama aracıyla dost gibi olur neredeyse. Bu süreç kolay geçmez tabi her hususta olduğu gibi bu konuda da çile çekmeden feraha erişilemiyor.
Gebe anne adaylarının hepsi sağlıklı bir evlat dünyaya getirebilmek için gebelikleri boyunca şahsi sağlığına ve bebeklerine çok önem vermelidirler. Bu sebeptendir ki sık sık hekimlere kontrole giderek bebeklerinin sağlık durumu ile ilgili bilgi edinirler ancak ayda bir yaptırılan bu kontroller her zaman tatmin etmeyebilir. İşte bu noktada anneler doktor kontrollerine ek olarak kendileri gebelik takibi yapmak isterler.

Gebelik zamanlarında sık sık merak edilen suallerdendir: bebeğim ne zaman doğacak? Gebelik haftası nasıl hesaplanır? Bunlar gibi suallerin hemen hemen tümünün cevabı gebelik hesaplama aracı sayesinde bulunur.

Gebelik hesaplama uygulaması belirlerken dikkat edilmesi gereken en mühim husus yazılımın kusursuz çalışması ve buna ek olarak hafta hafta gebelik takibi yapılabilmesidir. Çünkü hamile kadınlar hafta hafta hamilelik takibi yaparak rahmindeki miniğinin haftalık büyümesini ve hangi meyve veya sebze kadar olduğunu takip edebilir.

Gebelik dönemleri bütün kadınlar için farklı farklıdır. Bir çok anne oldukça rahat ve problemsiz bir gebelik süreci geçirirken bazıları ise bu dönemde ciddi sıkıntılar yaşayabilirler. Mide bulantısı, bitkinlik, hipertansiyon gibi benzer problemlerden başlıcalarıdır.

Bunun yanı sıra gebeler hamilelikte bulaşıcı virüslere karşı da ek olarak tedbir almalıdır. Çünkü anne adayındaki bazı virüsler anne karnındaki bebek üzerinde olumsuz durumlar oluşturarak sağlığını etkileyebilir.

Hafta hafta gebelik takibi yapmanın ayrıca bir önemi ise hamilelik sürecinde yaşanabilecek muhtemel negatif durumlardan evvelden haberdar olmanızdır. Böylelikle gebelik durumunuzdan bilgi sahibi kalmanın yanında bu güne dek tecrübe edilmiş gebelik süreci tecrübelerinden yararlanabilirsiniz.

Gebelik hesaplama aracının kullanımında üzerinde durulması gerekli olan diğer bir mevzu da; gebelik hesaplaması yaptığınız esnada dönem bölümüne adet olduğunuz son tarihin ilk gününü girmenizdir. Zira hesaplama yapılırken sık sık yapılan sorun adet tarihinin son günü yerine farklı bir tarih veya tarihler yazılmasıdır.

Web ortamında oldukça fazla gebelik hesaplama programı mevcuttur ayrıca bu yazılımların bir çoğu stabil çalışmaktadır. Arama motorlarına gebelik hesaplama, hamilelik hesaplama 2016 vb. cümleler yazarak uygulamalara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bunun gibi ulaşabileceğiniz sayısız uygulamadan çok sevdiğinizi dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Hepinize mutlu ve rahat gebelikler temenni ederim.