Gebelik Hesaplama Yazılımı ve Hafta Hafta Gebelik

Gebelik zamanları şüphesiz kadınların yaşamlarındaki en önemli zamanlardan biridir. 9 ay dönemi boyunca ümitle bebeğini gözler anne, bebeğiyle kavuşacağı günün hayalini kurar daima. Gebelik hesaplama araçlarıyla dost olur neredeyse. Bu dönem kolay geçmez muhakkak pek çok mevzuda tecrübe edildiği gibi bu konuda da zorluk yaşamadan feraha varılamıyor.
Bütün anne adayları sıhatli bir çocuk hayata kazandırmak gayesiyle gebelikleri sürecinde şahsi sağlığına ve bebeklerine çok önem vermelidirler. Bu sebeptendir ki mütemadiyen doktorlara muayeneye giderek yavrularının sağlığı hakkında bilgi alırlar ancak ayda bir gidilen tetkikler bazı zamanlar yeterli gelmeyebilir. Tam bu hususta anneler hekim kontrollerinin yanında bireysel olarak hamilelik takibi yapmaya niyetlenirler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu sorulardandır: doğuma ne kadar kaldı? Hafta hafta gebelik takibi nasıl yapılır? Bu tür suallerin hemen hemen tamamının yanıtı gebelik hesaplama aracı ile bulunabilir.

Gebelik hesaplama uygulaması belirlerken dikkat edilmesi gereken en önemli konu programın düzgün çalışması ve gebeliğin haftalık olarak takip edilebilmesidir. Çünkü müstakbel anneler haftalık gebelik takibi yaparak karnındaki meleğinin hafta hafta büyümesini ve hangi meyve veya sebze kadar olduğunu takip edebilir.

Hamilelik süreçleri kadınların tümü için farklı farklıdır. Bir çok bayan oldukça keyifli ve problemsiz bir gebelik dönemi geçirirken bir kısmı ise bu dönemde oldukça ciddi sorunlar yaşarlar. kusma, bitkinlik, tansiyon sorunları bunun gibi problemlerden sadece bir kaçıdır.

Bunların yanı sıra hamileler gebelikte salgın virüslere göre de ayrıca tedbirli olmalıdır. Zira belli başlı virüsler bebek için negatif etki oluştuması sonucunda bebeğın sağlığını negatif etkileyebilir.

Düzenli bir şekilde gebelik takibi yapabilmenin bir diğer önemi de hamilelik sürecinde yaşanabilecek muhtemel olumsuz hallerden önceden haberdar olmanızdır. Bu sayede hamilelik döneminizden haberdar kalmanın yanında şimdiye kadar bilinen gebelik süreci deneyimlerinden fayda sağlayabilirsiniz.

Gebelik hesaplama uygulamasının kullanımında üzerinde durulması gerekli olan diğer bir durum da; gebelik hesaplaması yaptığınız sırada dönem bölümüne adet olduğunuz son tarihin ilk gününü girmenizdir. Zira hamilelik hesaplama yaparken en sık yapılan problem son adet tarihi girmesi gerekirken başka tarih yazılmasıdır.

Web ortamında oldukça fazla gebelik hesaplama uygulaması vardır ayrıca bu uygulamaların bir çoğu doğru çalışmaktadır. Google’a gebelik hesaplama, gebelik hesaplama 2016 vb. ifadeler aratarak gebelik haftası hesaplayıcılara ulaşabilirsiniz. Bu şekilde ulaşabileceğiniz sayısız uygulamadan çok sevdiğinizi dilediğinizce kullanabilirsiniz.

Faydalı olması dileğiyle.