Gebelik Hesaplama Yazılımı ve Hafta Hafta Hamilelik

Gebelik zamanları hiç kuşkusuz bir bayanın hayatındaki en özel zamanlardan biridir. gebelik zamanı boyunca sabırla yavrusunu bekler anne, bebeğiyle kavuşacağı günün hasretiyle yanar her zaman. Gebelik hesaplama aracıyla sırdaş gibi olur adeta. Bu dönem rahat geçmez tabi her konuda görüldüğü gibi işte bu hususta da sıkıntı çekmeden huzura varılamıyor.
Bütün anne adayları sıhatli bir evlat dünyaya getirebilmek gayesiyle hamilelikleri boyunca kendi sağlığına ve bebeklerine azami ölçülerde önem vermelidirler. Bu sebeptendir ki sık sık doktorlara kontrole giderek yavrularının son durumu hakkında bilgi edinirler lakin belli dönemlerde yaptırılan bu kontroller her zaman tatmin edici olmayabilir. İşte bu durumda anne adayları hekim kontrollerinin yanında bireysel olarak hamilelik takibi yapmak isterler.

Gebelik döneminde sıkça merak edilen suallerdendir: doğuma kaç gün kaldı? Hafta hafta gebelik takibi nasıl yapılır? Bu tür suallerin hemen hemen hepsinin yanıtı gebelik hesaplama aracı sayesinde bulunur.

Gebelik hesaplama programı seçerken akılda tutulması gereken en mühim konu yazılımın hatasız çalışıyor olması yanında hafta hafta gebelik takibi yapılabilmesidir. Çünkü hamile kadınlar haftalık gebelik takibi yaparak karnındaki meleğinin hafta hafta gelişimini ve hangi meyve veya sebze kadar olduğunu gözlemleyebilir.

Gebelik süreçleri bütün kadınlar için farklı farklıdır. Bir çok anne adayı oldukça rahat ve sorunsuz bir hamilelik dönemi geçirirken pek çoğu ise bu dönemde önemli problemler yaşarlar. kusma, yorgunluk, tansiyon sorunları bunun gibi problemlerden sadece bir kaçıdır.

Bunlara ek olarak anne adayı gebelikte bulaşıcı hastalıklara göre de ek olarak tedbirli olmalıdır. Çünkü anne adayındaki bazı hastalıklar bebek için istenmeyen etki oluşturur ve bebeğın sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir.

Düzenli bir şekilde gebelik takibi yapabilmenin ayrıca bir önemi de gebelik dönemlinde rastlanabilecek olası olumsuz hallerden önceden bilgi sahibi olmanızdır. Böylelikle gebelik sürecinizden bilgi sahibi kalmanın yanında şimdiye dek bilinen hamilelik dönemi bilgilerinden yarar sağlayabilirsiniz.

Gebelik hesaplama aracının kullanımında dikkat edilmesi gerekli olan diğer durum da; gebelik hesaplaması yaptığınız esnada dönem bölümüne son adet tarihinizin ilk gününü girmenizdir. Çünkü hesaplama yaparken sık sık rastlanan problem adet tarihinin son günü girmesi gerekirken farklı bir tarih veya tarihler yazılmasıdır.

İnternet deryasında oldukça fazla gebelik hesaplama programı bulunmaktadır ve bunların bir çoğu stabil sonuçlar verir. Arama motorlarına gebelik hesaplama, gebelik hesaplama 2016 vb. ifadeler girerek araçlara erişim sağlayabilirsiniz. Böylelikle bulabileceğiniz çokça hesaplayıcılar arasından çok beğendiğinizi düzenli olarak değerlendirebilirsiniz.

Hepinize güvenli ve rahat hamilelikler dilerim.