Gebelik Hesaplama Yazılımı ve Hamilelik Döneminizi Nasıl Hesaplıyorsunuz

Gebelik süreci hiç şüphesiz anne adaylarının ömürlerindeki en önemli süreçlerden biridir. hamilelik dönemi boyunca heyecanla bebeğini gözler anne, meleğiyle rastlaşacağı zamanın hayalini düşler daima. Gebelik hesaplama programlarıyla arkadaş gibi olur adeta. Bu dönem rahat ilerlemeyebilir tabi bir çok hususta tecrübe edildiği gibi bu konuda da zorluk yaşamadan huzura kavuşulmıyor.
Hamile anne adaylarının tümü sıhatli bir evlat hayata kazandırmak amacıyla gebelikleri döneminde kendi sağlığına ve yavrusunun sağlığına çok dikkat etmelidirler. Bu nedenledir ki sıklıkla hekimlere muayeneye giderek bebeklerinin sağlık durumu hakkında bilgi edinirler lakin ayda bir yaptırılan muayeneler zaman zaman tatmin etmeyebilir. Tam bu durumda anne adayları hekim kontrollerinin yanında kendileri hamilelik takibi yapabilirler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu sorulardandır: bebeğim hangi gün dünyaya gelecek? Hafta hafta gebelik takibi nasıl yapılır? Buna benzer soruların neredeyse tümünün yanıtı gebelik hesaplama aracı sayesinde bulunur.

Gebelik hesaplama uygulaması seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli konu aracın düzgün çalışıyor olması ve hamileliğin düzenli olarak takip edilebilmesidir. Çünkü müstakbel anneler haftalık gebelik takibi yaparak rahmindeki yavrusunun hafta hafta gelişimini ve neye benzediğini bilebilir.

Hamilelik süreçleri kadınların tümü için değişkenlik gösterir. Pek çok anne adayı oldukça huzurlu ve problemsiz bir hamilelik süreci seyrederken bir kısmı ise gebelik döneminde önemli sıkıntılar yaşamaktadırlar. kusma, halsizlik, baş dönmesi bu rahatsızlıklardan başlıcalarıdır.

Bunların yanı sıra hamileler gebelikte salgın virüslere göre de ayrıca önlem almalıdır. Çünkü annedeki bazı virüsler anne karnındaki bebek için negatif etki oluşturur ve bebeğın sağlığını etkileyebilir.

Düzenli olarak gebelik takibi yapmanın bir diğer önemi de hamilelik dönemlinde rastlanabilecek muhtemel olumsuz hallerden önceden bilgi sahibi olmanızdır. Bu sayede hamilelik durumunuzdan bilgi sahibi kalmanın yanı sıra bu zamana dek tecrübe edilmiş hamilelik süreci deneyimlerinden yarar sağlayabilirsiniz.

Gebelik hesaplama aracının kullanımında dikkat edilmesi gerekli olan diğer durum ise; gebelik hesaplaması yaparken son adet tarihinizin ilk gününü yazmanızdır. Zira hamilelik hesaplama yaparken en çok yapılan problem son adet tarihi girmesi gerekirken farklı takvim yazılmasıdır.

İnternet deryasında bir çok gebelik hesaplama yazılımı bulunmaktadır ayrıca bu programların bir çoğu sorunsuz çalışmaktadır. Arama motorlarına gebelik hesaplama, hamilelik haftası hesaplama vb. ifadeler aratarak gebelik haftası hesaplayıcılara ulaşabilirsiniz. Bunun gibi erişebileceğiniz pek çok uygulamadan en beğendiğinizi düzenli olarak kullanabilirsiniz.

Hamilelerin tümüne huzurlu ve rahat hamilelikler dilerim.