Gebelik Hesaplama Yazılımı ve Hamilelik Döneminizi Ne Şekilde Takip Ediyorsunuz

Gebelik zamanları hiç şüphesiz bayanların hayatındaki en özel süreçlerden biridir. gebelik zamanı boyunca ümitle yavrusunu bekler anne, bebeğiyle kavuşacağı zamanın hayalini düşler her zaman. Gebelik hesaplama aracıyla dost olur adeta. Bu süreç rahat geçmez tabi pek çok konuda olduğu gibi işte bu hususta da zorluk yaşamadan huzura varılamıyor.
Hamile hanımların tümü sıhatli bir evlat hayata kazandırmak gayesiyle hamilelikleri döneminde kendi sağlığına ve bebeklerine azami ölçülerde dikkat etmelidirler. Bu sebeptendir ki mütemadiyen doktorlara kontrole giderek miniklerinin sağlık durumu hakkında bilgi edinirler lakin belli dönemlerde yaptırılan bu kontroller zaman zaman tatmin etmeyebilir. Tam bu noktada anneler hekim kontrollerinin yanında bireysel olarak hamilelik takibi yapmak isterler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu suallerdendir: doğuma ne kadar kaldı? Gebelik haftası nasıl hesaplanır? Bunlara benzer ifadelerin neredeyse hepsinin yanıtı gebelik hesaplama aracıyla bulunabilir.

Gebelik hesaplama uygulaması seçerken akılda tutulması gereken en önemli konu yazılımın kusursuz çalışması yanında hafta hafta gebelik takibi yapılabilmesidir. Zira müstakbel anneler haftalık gebelik takibi yaparak içindeki meleğinin haftalık olarak ilerlemesini ve neye benzediğini gözlemleyebilir.

Hamilelik dönemleri bütün kadınlar için farklı farklıdır. Bir çok anne adayı çok huzurlu ve problemsiz bir hamilelik dönemi geçirirken pek çoğu ise bu dönemde önemli sıkıntılar yaşarlar. Mide sorunları, halsizlik, tansiyon sorunları bunun gibi sorunlardan başlıcalarıdır.

Bunun yanı sıra gebeler hamilelikte salgın hastalıklara karşı da ayrıca dikatli olmalıdır. Zira hamilelerdeki bazı rahatsızlıklar bebek için negatif etki oluşturarak sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir.

Düzenli olarak hamilelik takibi yapabilmenin bir diğer önemi de hamilelik süresince görülebilecek olası istenmeyen hallerden önceden haberdar olmanızdır. Böylelikle gebelik durumunuzdan bilgi sahibi olmanın yanı sıra şimdiye dek bilinen hamilelik süreci deneyimlerinden yararlanabilirsiniz.

Gebelik hesaplama aracının kullanımında dikkat edilmesi gereken bir diğer mevzu da; gebelik hesaplaması yaparken son adet tarihinizin ilk gününü girmenizdir. Çünkü hesaplama yapılırken sıkça görülen problem adet tarihinin son günü girmesi gerekirken farklı bir tarih seçilmesidir.

İnternet deryasında bir çok gebelik hesaplama yazılımı vardır ve bu programların bir çoğu doğru sonuçlar verir. Arama motorlarına gebelik hesaplama, hamilelik hesaplama 2016 vb. cümleler aratarak gebelik haftası hesaplayıcılara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Böylelikle elde edeceğiniz sayısız hesaplayıcıdan çok beğendiğinizi dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Yararlı olması ümidiyle.