Gebelik Hesaplama Yazılımı ve Hamilelik Haftası Hesaplama Nereden Yapılır?

Hamilelik zamanları kuşkusuz bayanların ömürlerindeki en değerli dönemlerden biridir. hamilelik süreci boyunca ümitle miniğini bekler anne, meleğiyle rastlaşacağı anın rüyasını görür her zaman. Gebelik hesaplama araçlarıyla arkadaş olur neredeyse. Bu süreç rahat ilerlemeyebilir tabi pek çok hususta olduğu gibi bu konuda da çile çekmeden huzura erişilemiyor.
Hamile kadınların hepsi sıhatli bir bebek dünyaya getirebilmek için hamilelikleri döneminde kendilerine ve yavrusunun sağlığına çok dikkat etmelidirler. Bu nedenledir ki sık sık doktorlara muayeneye giderek bebeklerinin sağlığı ile ilgili bilgi edinirler ancak zaman zaman yaptırılan muayeneler her zaman tatmin etmeyebilir. İşte bu noktada anne adayları doktor kontrollerine ek olarak kendileri hamilelik takibi yapmak isterler.

Gebelik döneminde daima tekrarlanan suallerdendir: doğuma kaç gün kaldı? Gebelik haftası nasıl hesaplanır? Bunlara benzer soruların neredeyse hepsinin yanıtı gebelik hesaplama aracılığıyla bulunur.

Gebelik hesaplama aracı seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli husus yazılımın kusursuz çalışması ve buna ek olarak hafta hafta gebelik takibi yapılabilmesidir. Çünkü anne adayları haftalık gebelik takibi yaparak içindeki miniğinin haftalık gelişimini ve neye benzediğini gözlemleyebilir.

Hamilelik zamanları her kadın için farklı farklıdır. Pek çok anne adayı çok keyifli ve sorunsuz bir hamilelik dönemi seyrederken bir kısmı ise hamilelik döneminde oldukça ciddi sorunlar yaşamaktadırlar. kusma, bitkinlik, tansiyon düşmesi gibi benzer problemlerden başlıcalarıdır.

Yukarıdakilere ek olarak gebeler hamilelikte bulaşıcı virüslere karşı da fazladan tedbir almalıdır. Çünkü hamilelerdeki belli başlı hastalıklar bebek üzerinde istenmeyen etki oluşturarak sağlığını etkileyebilir.

Düzenli olarak gebelik takibi yapabilmenin diğer önemi ise hamilelik sürecinde rastlanabilecek muhtemel negatif hallerden evvelden bilgi sahibi olmanızdır. Böylelikle hamilelik durumunuzdan haberdar olmanın yanı sıra şimdiye kadar yaşanmış hamilelik dönemi deneyimlerinden fayda sağlayabilirsiniz.

Gebelik hesaplama uygulamasının kullanımında özen gösterilmesi gerekli olan diğer bir durum da; gebelik hesaplaması yaptığınız sırada tarih kısmına son adet tarihinizin ilk gününü girmenizdir. Zira hesaplama yapıldığı sırada sık sık görülen sorun adet tarihinin son günü girmesi gerekirken farklı tarih seçilmesidir.

Web ortamında sayısız gebelik hesaplama programı mevcuttur ayrıca bu yazılımların bir çoğu sorunsuz çalışmaktadır. Arama motorlarına gebelik hesaplama, hamilelik hesaplama 2016 gibi cümleler aratarak uygulamalara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Bu şekilde elde edeceğiniz çokça hesaplayıcılar arasından en sevdiğinizi istediğiniz aralıklarla kullanabilirsiniz.

Hepinize huzurlu ve rahat gebelikler dilerim.