Gebelik Hesaplama Yazılımı ve Hamilelik Hesaplama Aracıyla Miniğinizden Haber Alın

Gebelik süreci hiç kuşkusuz bir kadının hayatındaki en önemli zamanlardan biridir. 9 ay dönemi boyunca heyecanla bebeğini bekler anne, yavrusuyla karşılaşacağı anın hasretiyle yanar hep. Gebelik hesaplama araçlarıyla arkadaş olur neredeyse. Hamilelik dönemi kolay geçmez muhakkak bir çok mevzuda görüldüğü gibi bu hususta da zorluk yaşamadan rahata varılamıyor.
Bütün anne adayları sağlıklı bir evlat dünyaya getirebilmek amacıyla hamilelikleri döneminde kendilerine ve bebeğinin sağlığına azami düzeyde dikkat etmelidirler. Bu nedenledir ki sık sık doktorlara kontrole giderek yavrularının sağlık durumu hakkında bilgi edinirler lakin ayda bir yaptırılan bu kontroller zaman zaman yetmeyebilir. İşte bu noktada anneler doktor kontrollerine ek olarak bireysel olarak hamilelik takibi yapmak isterler.

Anne adaylarının her zaman sorduğu suallerdendir: bebeğim ne zaman doğacak? Hafta hafta gebelik takibi nasıl yapılır? Bunlar gibi ifadelerin hemen hemen hepsinin cevabı gebelik hesaplama aracı sayesinde bulunur.

Gebelik hesaplama programı seçerken akılda tutulması gereken en önemli konu yazılımın hatasız çalışması yanında hamileliğin haftalık olarak takip edilebilmesidir. Çünkü hamile kadınlar hafta hafta hamilelik takibi yaparak rahmindeki miniğinin haftalık olarak gelişimini ve hangi meyve veya sebze kadar olduğunu gözlemleyebilir.

Gebelik dönemleri kadınların tümü için farklıdır. Pek çok anne oldukça huzurlu ve sorunsuz bir gebelik dönemi geçirirken pek çoğu ise bu dönemde oldukça önemli sıkıntılar yaşayabilirler. kusma, yorgunluk, tansiyon yükselmesi bunun gibi problemlerden başlıcalarıdır.

Yukarıdakilere ek olarak hamileler hamilelikte bulaşıcı virüslere karşı da ayrıca önlem almalıdır. Zira anne adayındaki belli başlı rahatsızlıklar anne rahmindeki bebek için olumsuz etki oluşturur ve sağlığını olumsuz etkileyebilir.

Düzenli olarak hamilelik takibi yapmanın ayrıca bir önemi de hamilelik süresince yaşanabilecek muhtemel istenmeyen durumlardan önceden haberdar olmanızdır. Bu sayede gebelik döneminizden bilgi sahibi kalmanın yanında bu güne dek yaşanmış gebelik dönemi bilgilerinden faydalanabilirsiniz.

Gebelik hesaplama aracının kullanımında özen gösterilmesi gerekli olan bir diğer mevzu ise; gebelik hesaplaması yaparken son adet tarihinizin ilk gününü yazmanızdır. Çünkü hamilelik hesaplama yapıldığı sırada sık sık yapılan problem son adet tarihi girmesi gerekirken farklı bir tarih seçilmesidir.

Web ortamında bir çok gebelik hesaplama programı vardır ayrıca bu uygulamaların bir çoğu stabil sonuçlar vermektedir. Arama motorlarına gebelik hesaplama, gebelik haftası hesaplama vb. cümleler yazarak araçlara erişebilirsiniz. Böylelikle elde edeceğiniz sayısız hesaplayıcıdan çok sevdiğinizi istediğiniz aralıklarla kullanabilirsiniz.

Bütün hamilelere huzurlu ve kolay hamilelikler temenni ederim.