Gebelik Hesaplama Yazılımı ve Hamilelik Hesaplama Aracıyla Miniğinizden Haberdar Olun

Gebelik süreci kuşkusuz bayanların ömürlerindeki en önemli süreçlerden biridir. hamilelik dönemi boyunca heyecanla bebeğini bekler anne, yavrusuyla kavuşacağı günün rüyasını görür hep. Gebelik hesaplama araçlarıyla dost gibi olur neredeyse. Hamilelik zamnları çok da keyifli geçmez mutlaka her konuda görüldüğü gibi bu hususta da çile çekmeden rahata erişilemiyor.
Gebe anne adaylarının hepsi sıhatli bir bebek hayata kazandırmak için gebelikleri sürecinde kendi sağlığına ve bebeklerine çok önem vermelidirler. Bu sebeptendir ki sıklıkla kadın doğum doktorlarına muayeneye giderek miniklerinin son durumu ile ilgili bilgi edinirler lakin zaman zaman yaptırılan tetkikler zaman zaman yetmeyebilir. İşte bu hususta anneler hekim kontrollerinin yanında kendileri gebelik takibi yapabilirler.

Gebelik sürecinde daima merak edilen suallerdendir: bebeğim ne zaman doğacak? Gebelik haftası nasıl hesaplanır? Bu tür ifadelerin neredeyse tamamının yanıtı gebelik hesaplama aracılığıyla bulunur.

Gebelik hesaplama uygulaması seçiminde dikkat edilmesi gereken en mühim husus hesaplama aracının hatasız çalışıyor olması ve buna ek olarak hafta hafta gebelik takibi yapılabilmesidir. Zira hamile kadınlar hafta hafta hamilelik takibi yaparak karnındaki yavrusunun hafta hafta büyümesini ve neye benzediğini gözlemleyebilir.

Gebelik süreçleri kadınların tümü için farklıdır. Pek çok anne çok keyifli ve problemsiz bir hamilelik dönemi geçirirken pek çoğu ise hamilelik döneminde önemli sıkıntılar yaşarlar. Mide sorunları, bitkinlik, hipertansiyon bunun gibi sorunlardan sadece bir kaçıdır.

Buna ek olarak hamileler hamilelikte bulaşıcı hastalıklara karşı da ayrıca önlem almalıdır. Zira annedeki belli başlı virüsler bebek üzerinde olumsuz tesir oluşturarak sağlığını etkileyebilir.

Hafta hafta hamilelik takibi yapmanın diğer önemi de hamilelik sürecinde rastlanabilecek muhtemel istenmeyen gelişmelerden önceden haberdar olmanızdır. Bu sayede gebelik sürecinizden bilgi sahibi olmanın yanı sıra şimdiye kadar bilinen gebelik dönemi tecrübelerinden yarar sağlayabilirsiniz.

Gebelik hesaplama aracının kullanımında özen gösterilmesi gerekli olan diğer bir mevzu ise; gebelik hesaplaması yaptığınız esnada dönem kısmına adet olduğunuz son tarihin ilk gününü girmenizdir. Zira hamilelik hesaplama yaparken sıkça rastlanan problem son adet tarihi yerine başka tarih yazılmasıdır.

Web ortamında fazlaca gebelik hesaplama uygulaması mevcuttur ayrıca bu uygulamaların bir çoğu doğru çalışmaktadır. Arama motorlarına gebelik hesaplama, gebelik hesaplama 2016 vb. kelimeler aratarak uygulamalara erişim sağlayabilirsiniz. Bunun gibi bulabileceğiniz pek çok uygulamalar arasından çok beğendiğinizi istediğiniz aralıklarla değerlendirebilirsiniz.

Hepinize huzurlu ve kolay hamilelikler temenni ederim.