Hamileliğinizi Fizyolojinizdeki Belirtilerden Öğrenin

Çocuk sahibi olmak arzusundaki pek çok bayanın ay hali tarihinde bir gün dahi gecikme gözlemlense zihninde hayat bulan tek soru “hamilelik belirtileri nelerdir?” gibilerinden olacaktır, süreç bitiminde ay hali kanaması belirirse işte bu dönemler bayanları canını sıkabilir, buna ek olarak dönem dönem tekerrür ediyorsa yorgunluğa sebebiyet verebilir.
Hekimler veya hemşireler kesin kararı alabilmek için evde idrar ile gebelik tahlili kontrolü yapılacaksa adet vaktinin üstünden en az 120 saat sonra uygulanmasını öneriyorlar, ama net karar kan testinde alınıyor muhakkak.

Her dönem bayanlar açısından eşsizdir muhakkak ancak gebelik dönemi kadınların tümü bakımından hiç kuşkusuz en mühim süreçtir. Anneler bebeklerini rahminde barındırır gebelik süreci tamamında. Tam da bu dönemde çokça emek ve vefa örneği gösterirler. Kabızlık, çatlaklar veya bunlara benzer bir sürü sorun ile karşılaşabilirler ancak bu sorunların tümü anne adaylarının tümüne yakınında belirlenen sıradan hamilelik belirtilerindendir. Kadınların hamilelik belirtileri nelerdir? sorularını yanıtlarken izah edeceğimiz hamilelik belirtileri bu açıdan değerlendirilmelidir.

Hamileliğin oldukça kritik habercisi regl halinin gecikmesi olsa da bazı emareler regl halinin geç olmasında önce bile hamileliğe işaret edebilir. Unutulmaması gerekli olan hamilelik belirtilerinin insandan insana hatta gebelikten gebeliğe ayrılık ortaya koyacağıdır.

Hamilelik belirtileri söylemiyle öncelikli olarak insanların aklına gelen hal ay hali vaktinin gecikmesidir.
Lakin yaşanan her gecikme her zaman kesin olarak yüzde yüz hamile olduğunun bir işareti olmayabilir.

Detaylı açıklamak gerekirse; sinirsel bakımdan gergin, keyifsiz ya da mayışmışsan, fazlaca düşük kiloluysan, gergin bir işte görevdeysen veya mevsimler arası ısı değişimlerinden etkileniyorsan adet gecikmesi gebe olduğun ile alakalı net hüküm veremeyebilir.

Gebe kadınların çoğu genel olarak hamile kaldığını fizyolojisindeki bir çok değişikliklerden fark edebilir. bunlardan bazıları; mide bulantıları, sürekli uykulu hissetmek, zamansız sinirlenme, ağlama krizleri veyahut anlamsız yere mutluluk gibi ani duygusal evrilmeler, göğüslerin şişmesi hatta bazı zamanlar acıyacak kadar şişip ağrı yapmaları, bedenin belli bölgelerinde yara tutması, kolların bacakların kalınlaşması, kasıklarda sancıya benzer bir his, sık sık tuvalet ihtiyacı, bel sancıları, gözlerde genişleme, çoğalan akıntılar, boşaltım enfeksiyonu gibi sıralanabilir. Genellikle gebe bayanların tarif ettiği durumlar aynı ay başı dönemindeki şikayetlere çok yakınlık gösterebilir. Dolayısı ile bebek isteyen kadınların regl emarelerini gebelikle karıştırmaları oldukça görülebilen bir durumdur.