Hamileliğinizi Fizyolojinizdeki işaretlerden Öğrenin

Gebe kalmak arzusundaki pek çok kadının ay hali zamanında gün bile gecikme gözlemlense aklında hayat bulan ilk soru işareti “hamilelik belirtileri nasıldır?” tarzında olabilir, sonunda ay hali kanaması meydana gelirse işte bu zamanlar hanımları üzer, ek olarak dönemsel olarak tekerrür ediyorsa yorar.
Doktorlar ve asistanlar kesin sonucu verebilmek amacıyla evinizde testi aracılığıyla gebelik tahlili kontrolü yapılacaksa adet zamanının üstünden asgari yüz yirmi saat geçmesini tavsiye ediyorlar, ancak net karar kan tahliliyle alınıyor muhakkak.

Bir çok süreç kadınlar bakımından benzersizdir tabi ki lakin bebek bekleme süreci kadınların tümü bakımından hiç kuşkusuz en mühim süreçtir. Anne adayları bebeklerini içinde taşır gebelik süreci tamamında. Bu dönemde çokça zahmet ve fedakarlık gösterirler. Sancılar, halsizlik ve bunun gibi pek çok problem karşılarına çıkabilir ancak bu sorunların tümü anne adaylarının neredeyse tamamında belirlenen sıradan gebelik belirtilerindendir. Kadınların hamilelik belirtileri nelerdir? sorularını yanıtlarken izah edeceğimiz hamilelik belirtileri bu kategoride değerlendirilmelidir.

Hamileliğin en kritik habercisi ay başı gecikmesi olmasına rağmen belli başlı emareler aybaşı durumunun geç olmasında önce dahi hamilelik durumuna işaret edebilir. Unutulmaması gerekli olan hamilelik belirtilerinin kadınlar
arasında hatta hamilelikten hamileliğe farklılık ortaya koyacağıdır.

Hamilelik belirtileri deyimiyle öncelikli olarak akıllara gelen.
Ancak yaşanan her adet gecikmesi her zaman net olarak yüzde yüz gebe olduğunun bir işareti olmayabilir.

Detaylandırmak gerekirse; psikolojik manada gergin, keyifsiz veya mayışmışsan, gereğinden fazla düşük kiloluysan, gergin bir işte görevdeysen veyahut mevsimler arası faklılıklardan rahatsız oluyorsan adet gecikmesi hamile olduğun ile alakalı net sonuç vermez.

Gebe çok bayan genelde gebe olduğunu bedenindeki bazı değişikliklerden anlayabilir. bunlardan bazıları; baş dönmeleri, sürekli uykulu hissetmek, zamansız gerginlik, ağlama nöbetleri veyahut anlamsız yere mutluluk gibi zamansız duygusal farklılıklar, göğüslerin şişmesi hatta bazen dokunamayacak kadar büyüyüp ağrı yapmaları, bedenin belirli bölgelerinde yara oluşması, kolların ayakların kalınlaşması, rahimde sancıya benzeyen bir ağrı, mütemadiyen idrara çıkma, bel ağrıları, gözlerde büyüme, çoğalan akıntılar, boşaltım problemleri olarak ifade edilebilir. Genelde anne adaylarının tarif ettiği durumlar aynı ay hali dönemindeki problemlere çok yakınlık gösterir. Dolayısı ile gebe kalmak isteyen kadınların adet emarelerini hamilelikle birbirine karıştırmaları oldukça rastlanan bir durumdur.