Hamileliğinizi Vücudunuzdaki işaretlerden Öğrenin

Çocuk sahibi olmak isteyen bir kadının adet tarihinde gün bile öteleme gözlemlense zihninde canlanan yegane soru “hamilelik belirtileri nelerdir?” tarzında olup, süreç bitiminde ay hali kanaması meydana gelirse bunun gibi dönemler bayanları üzer, ayrıca dönemsel olarak tekrarlıyorsa yorgunluğa sebep olur.
Hekimler ve hemşireler en iyi sonucu alabilmek için evde idrar tahlili aracılığıyla hamilelik tahlili kontrolü yapılacaksa ay başı vaktinin üstünden en az yüz yirmi saat geçmesini öneriyorlar, ama net karar kan testiyle çıkıyor elbette.

Bir çok süreç kadınlar bakımından özeldir kesinlikle ancak hamilelik dönemi bir kadın için hiç kuşkusuz çok önemli süreçtir. Anneler yavrularını içinde taşır 9 ay boyunca. Bu zamanlarda bin bir türlü emek ve fedakarlık abidesi olurlar. Sancılar, çatlaklar ve buna benzer pek çok problem ile karşılaşabilirler ancak bu sıkıntıların tümü anne adaylarının çoğunda belirlenen sıradan hamilelik belirtilerindendir. Hamilelerin hamilelik belirtileri nelerdir? ifadelerini yanıtlarken ifade edeceğimiz gebelik belirtileri bu kategoride değerlendirilmelidir.

Hamileliğin en önemli habercisi ay başı halinin gecikmesi olsa da belli başlı emareler regl ötelenmesinden önce dahi hamilelik durumuna delalet edebilir. Akıldan çıkarılmaması gerekli olan hamilelik belirtilerinin insandan insana hatta gebelikten gebeliğe değişiklik göstereceğidir.

Hamilelik belirtileri ifadesiyle öncelikle hatırımıza gelen.
Ama meydana gelen her gecikme her zaman kesin bir şekilde yüzde yüz gebe kaldığının bir işareti olmayabilir.

Şöyle açıklayabiliriz; psikolojik bakımdan gergin, keyifsiz veya mayışmışsan, fazlaca düşük kiloluysan, stresli bir işte görev yapıyorsan veya mevsimler arası sıcaklık değişimlerinden etkileniyorsan adet gecikmen gebe olduğun hakkında kesin hüküm veremez.

Hamile bir bayan genelde hamile kaldığını bedenindeki pek çok faklılıklardan hissedebilir. Bu değişiklikler; baş dönmeleri, devamlı uykulu hissetmek, sebepsiz sinirlenme, ağlama nöbetleri veya sebepsiz mutlu olma ve bunun gibi ani ruhsal farklılıklar, göğüslerin dolgunlaşması ve bazı zamanlar dokunamayacak kadar dolgunlaşıp ağrı yapmaları, bedenin genel olarak yara oluşması, ellerin ayakların kalınlaşması, rahimde sancıya benzer bir ağrı, mütemadiyen tuvalet ihtiyacı, sırt sancıları, göz bebeklerinde büyüme, fazlalaşan akıntılar, idrar yolları problemleri olarak sıralanabilir. Genel olarak anne adaylarının tarif ettiği durumlar aynı adet sürecindeki problemlere oldukça benzerlik gösterebilir. Buna binaen bebek isteyen kadınların regl emarelerini hamilelikle karıştırmaları sık sık rastlanan bir durumdur.