Hamilelik Belirtileri Nelerdir?

Hamile kalmak isteyen bir kadının ay hali tarihinde bir gün dahi gecikme olsa zihninde canlanan ilk sual “hamilelik belirtileri nedir?” benzeri olabilir, süreç bitiminde ay hali akıntısı belirirse işte bu zamanlar kadınları üzer, ayrıca dönem dönem tekerrür ediyorsa yorar.
Doktorlar ve hemşireler en hatasız kararı alabilmek hedefiyle farklı bir lokasyonda idrar yöntemiyle hamilelik testi uygulaması yapılacaksa adet vaktinin üzerinden en az yüz yirmi saat geçmesini söylüyorlar, lakin net bir sonuç kan tahliliyle çıkıyor muhakkak.

Her dönem bayanlar bakımından benzersizdir muhakkak lakin bebek bekleme dönemi bir kadın için muhakkak en mühim dönemdir. Anneler yavrularını rahminde taşır 9 ay boyunca. Bu zamanlarda çokça zahmet ve vefa örneği abidesi olurlar. Mide bulantıları, çatlaklar ve benzeri pek fazla problem yaşayabilirler lakin bunların tümü gebe kadınların çoğunda görülen basit gebelik belirtilerindendir. Bayanların hamilelik belirtileri nelerdir? ifadelerini cevaplarken ifade edeceğimiz gebelik belirtileri bu kategoride ele alınmalıdır.

Hamileliğin oldukça önemli habercisi adet gecikmesi olmasına rağmen belli başlı emareler adet durumunun geç olmasında önce bile hamilelik durumuna işaret edebilir. Akıldan çıkarılmaması gerekli olan hamilelik belirtilerinin insandan insana hatta hamilelikten hamileliğe farklılık gösterdiğidir.

Hamilelik belirtileri deyimiyle evvela hatıra gelen.
Ama yaşanan her adet gecikmesi daima net bir şekilde %100 hamile kaldığının bir işareti her zaman olmayabilir.

Şöyle açıklayabiliriz; sinirsel bakımdan zayıf, hasta ya da halsizsen, aşırı zayıfsan, İş ortamında stres altında görevdeysen veya mevsimler arası değişikliklerden rahatsız oluyorsan adet gecikmesi gebe olduğun hakkında kesin bir bilgi veremeyebilir.

Hamile kadınların pek çoğu genellikle hamile olduğunu vücudundaki bir çok faklılıklardan anlayabilir. Bu değişiklikler; baş dönmeleri, yorgunluk durumları, nedensiz sinirlenme, ağlama krizleri veya nedensiz sevinç ve bunun gibi yersiz ruhsal değişmeler, göğüslerin şişmesi ve bazen acıyacak kadar şişip acı hissettirmeleri, bedenin belirli bölgelerinde yara oluşması, ellerin ayakların kalınlaşması, belde sancıya benzer bir ağrı, mütemadiyen wc ihtiyacı, sırt ağrıları, gözlerde büyüme, fazlalaşan akıntılar, idrar yolları problemleri şeklinde sıralanabilir. Genellikle gebe kadınların ifade ettiği problemler aynı adet zamanındaki şikayetlere oldukça benzerlik gösterebilir. Buna istinaden gebe olmak isteyen bayanların adet durumlarını hamilelikle karıştırmaları sık sık rastlanan bir durumdur.