Hamilelik Belirtileri Nelerdir?

Gebe olmak isteyen pek çok hanımın ay hali tarihinde gün dahi gecikme gözlemlense aklında hayat bulan tek soru işareti “hamilelik belirtileri nasıldır?” benzeri olup, sonunda adet akıntısı ortaya çıkarsa işte bu dönemler çocuk isteyen kadınları üzer, hatta ve hatta dönemsel olarak tekrar ediyorsa yorgunluğa sebep olabilir.
Doktorlar ve asistanlar kesin sonucu alabilmek amacıyla başka bir lokasyonda idrar ile hamilelik tahlili uygulaması yapılacaksa ay başı zamanının üstünden en az 120 saat sonra uygulanmasını öneriyorlar, ama kesin bir karar kan testiyle elde ediliyor muhakkak.

Hemen hemen süreç kadınlar açısından benzersizdir kesinlikle lakin hamilelik dönemi bir kadın için muhakkak çok mühim dönemlerdendir. Anne adayları meleklerini rahminde taşır gebelik süreci boyunca. Tam da bu süreçte bin bir türlü emek ve fedakarlık abidesi olurlar. Sancılar, çatlaklar veya buna benzer pek çok problem yaşayabilirler ancak bunların tümü gebe kadınların tümüne yakınında belirlenen sıradan gebelik belirtilerindendir. Hamilelerin hamilelik belirtileri nelerdir? sorularını cevaplarken ifade edeceğimiz hamilelik belirtileri bu açıdan kabul edilebilir.

Gebeliğin en kritik habercisi regl halinin gecikmesi olsa bile belli başlı emareler regl halinin geç olmasında önce dahi gebeliğe işaret edebilir. Unutulmaması gereken hamilelik belirtilerinin kadınlar
arasında hatta gebelikten gebeliğe değişiklik ortaya koyacağıdır.

Hamilelik belirtileri deyimiyle evvela insanların aklına gelen.
Ancak yaşanan bu olay daima net bir şekilde yüzde yüz gebe olduğunun bir işareti olabilir anlamına gelmez.

Şöyle açıklayabiliriz; mental bakımdan gergin, keyifsiz veya mayışmışsan, fazlaca düşük kiloluysan, çalışma yerinde baskı altında çalışıyorsan veyahut bölgesel faklılıklardan rahatsız oluyorsan ay hali gecikmesi hamile olduğun ile alakalı kesin bir bilgi veremeyebilir.

Gebe çok kadın genel olarak gebe kaldığını vücudundaki bir çok faklılıklardan fark edebilir. bunlardan başlıcaları; mide bulantıları, bitkinlik halleri, zamansız gerginlik, ağlama krizleri veya nedensiz mutluluk hali ve bunun gibi zamansız duygusal farklılıklar, göğüslerin şişmesi ve zaman zaman dokunamayacak kadar büyüyüp acı vermeleri, bedenin genel olarak ödem oluşması, kolların ayakların kalınlaşması, belde ağrıya benzeyen bir acı hissi, sık sık tuvalet ihtiyacı, bel ağrıları, göz bebeklerinde büyüme, artan akıntılar, idrar yolları enfeksiyonu olarak sıralanabilir. Genel olarak anne adaylarının tarif ettiği problemler aynı ay hali dönemindeki şikayetlere oldukça benzerlik gösterir. Buna bağlı olarak bebek isteyen bayanların ay hali emarelerini hamilelikle ayırt edememeleri sıkça görülebilen olaydır.