Hamilelik Emareleri İle İlgili İhtiyacınız Olan Şeylerin Tamamı

Bebek sahibi olmak arzusundaki pek çok hanımın ay hali tarihinde gün dahi öteleme olsa aklında can bulan ilk sual “hamilelik belirtileri neler olabilir?” tarzında olup, süreç bitiminde adet akıntısı belirirse böyle belirsizlikler bayanları canını sıkabilir, buna ek olarak zaman zaman tekrarlıyorsa yorgunluğa sebep olur.
Doktorlar ve asistanlar kesin sonucu söyleyebilmek hedefiyle evde testi yöntemiyle hamilelik testi uygulaması yapılacaksa ay başı tarihinin üzerinden asgari 5 gün sonra uygulanmasını tavsiye ediyorlar, ancak net bir sonuç kan testinde çıkıyor elbette.

Bir çok süreç bayanlar için benzersizdir kesinlikle lakin bebek bekleme süreci pek çok kadın bakımından muhakkak en önemli dönemlerdendir. Anne adayları meleklerini içinde taşır 9 ay tamamında. Bu dönemde çokça emek ve vefa örneği abidesi olurlar. Mide bulantıları, baş dönmeleri veya bunun gibi bir sürü problem ile karşılaşabilirler lakin bu problemlerin tamamına yakını anne adaylarının çoğunda belirlenen basit hamilelik belirtilerindendir. Kadınların hamilelik belirtileri nelerdir? sorularını cevaplarken ifade edeceğimiz gebelik belirtileri bu açıdan değerlendirilebilir.

Hamilelik sürecinin oldukça önemli habercisi adet gecikmesi olmasına rağmen bazı belirtiler adet durumunun geç olmasında önce bile hamileliğe işaret edebilir. Hatırdan çıkarılmaması gereken hamilelik belirtilerinin kişiden kişiye hatta hamilelikten hamileliğe ayrılık ortaya koyacağıdır.

Hamilelik belirtileri söylemiyle ilk önce aklımıza gelen şey adet gecikmesidir.
Ama yaşanan her adet gecikmesi daima kesin olarak yüzde yüz hamile olduğunun bir işareti olmayabilir.

Şöyle açıklayabiliriz; psikolojik manada zayıf, bitkin veya mayışmışsan, çok zayıfsan, stresli bir işte çalışıyorsan veya mevsimler arası faklılıklardan rahatsız oluyorsan ay hali gecikmen hamile olduğun hakkında kesin hüküm veremez.

Hamile kadınların çoğu genel olarak hamile olduğunu vücudundaki pek çok değişikliklerden hissedebilir. bunlardan bazıları; baş dönmeleri, devamlı halsiz hissetmek, zamansız gerginlik, ağlama nöbetleri veyahut anlamsız yere sevinç ve bunun gibi ani ruhsal farklılıklar, göğüslerin büyümesi hatta bazen dokunamayacak kadar büyüyüp ağrı yapmaları, vücudun genel olarak yara belirmesi, kolların bacakların kalınlaşması, rahimde sancıya benzer bir his, sıklıkla idrara çıkma, bel sancıları, göz bebeklerinde genişleme, fazlalaşan akıntılar, idrar yolları enfeksiyonu şeklinde sayılabilir. Genel olarak hamile bayanların tarif ettiği şikayetler aynı ay başı sürecindeki problemlere çok yakınlık gösterir. Dolayısı ile hamile olmak isteyen bayanların adet durumlarını hamilelikle karıştırmaları fazlaca rastlanan bir durumdur.